Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Ви не знали: 7 поширених міфів про їжу та напої

Ви не знали: 7 поширених міфів про їжу та напої

Давайте сьогодні разом розвінчаємо 7 помилкових тверджень про їжу та напої, які сформувалися у нас під впливом сім'ї, друзів, ЗМІ та інших джерел інформації.

Іноді ми просто губимося в потоці інформації про продукти і напої, які регулярно присутні в нашому раціоні. З одного боку, ми намагаємося прислухатися до думки вчених і лікарів, з іншого — віримо друзям і рідним, які "десь чули" і "що читали". Якщо попросити будь-яку людину привести кілька незаперечних, на його думку, фактів про їжу, то не менше половини з них виявляться міфами. Отже, давайте прямо зараз розвінчаємо деякі з них.

Від макаронів повніють

Зараз вже складно сказати, звідки з'явився цей міф. Можливо, при безконтрольному вживання в їжу неякісних макаронних виробів, залитих купівельними соусом і доповнених важким шматком ковбаси, у вас можуть виникнути проблеми з вагою. Але якщо ви віддасте перевагу макаронів з твердих сортів пшениці, трохи присипавши їх пармезаном і окропивши оливковою олією, то ніяких проблем не буде. Уважно стежте за тим, з чим ви їх їсте, тому що, швидше за все, саме це і веде до збільшення у вазі.

Знежирене корисно

Навіть тим, хто дуже суворо стежить за калорійністю раціону, пора забути про те, що вживання знежирених молочних продуктів корисно для здоров'я й фігури. Вітаміни, яких ми потребуємо, діляться на водорозчинні та жиророзчинні. Так от, включаючи в своє щоденне меню продукти зі зниженим вмістом жиру, ви позбавляєте організм можливості засвоїти жиророзчинні вітаміни, до числа яких відноситься, наприклад, вітамін D. А без цього вітаміну знижується засвоєння кальцію — мікроелемента, заради яке багато і їдять молочні продукти.

Воду можна кип'ятити 2 рази

Вважається, що при повторному кип'ятінні вода змінює свою структуру і починає набувати канцерогенні властивості. Частка істини в цьому є, але для того, щоб це дійсно могло зашкодити людському організму, одну і ту ж воду треба кип'ятити десятки, а то й сотні разів. Тому не біжіть через всю кухню, намагаючись вимкнути чайник до того, як він почне ще раз кипіти. А якщо віра в цей міф дійсно сильна, то придбайте собі електричний чайник з функцією підігріву до певної температури.

не Можна вживати некип'ячену воду

Безумовно, тут все залежить від регіону, в якому ви живете, але сучасні труби і системи очищення води дозволяють не хвилюватися за кожного ковтка сирої води, що потрапила вам в рот. Особливо недовірливі можуть замовити аналіз води або поставити додаткові фільтри на кухні, але у цілому вода у великих містах відповідає всім санітарним нормам і придатна для пиття.

Вино треба зберігати в холодильнику

Якщо мова йде про відкритій пляшці, то так, що краще закрити її пробкою і прибрати в холодильник. Але рожеве або біле вино можна тримати відкритим не більше трьох днів, червоне — не більше чотирьох. Однак бажання зберігати в холодильнику закриті пляшки не має під собою ніякого логічного пояснення, якщо, звичайно, ви не збираєтеся купувати спеціальний шафа для вина, підтримує температуру близько 12 градусів.

Стейки отримують з парного м'яса

Для більшості людей поняття "парне м'ясо" є синонімом свіжого, але поспішаємо вас запевнити, що це зовсім не так, і самі смачні стейки виходять тільки з витриманої протягом декількох тижнів яловичини. "Визрівання" м'яса — це досить складний процес, в результаті якого вона стає дуже ніжним, а правильне приготування стейка впливає на його соковитість.

Йогуртовий торт не такий шкідливий

Давайте відразу обмовимося, що під шкідливістю тут мається на увазі негативний вплив на фігуру. Багато пані свідомо вибирають йогуртові торти, вважаючи, що вони менш жирні і калорійні. З цієї точки зору, вони, можливо, й мають рацію. Але якщо говорити про шкоду для організму в цілому, то такі торти посідають лідируючі позиції, адже для того, щоб йогурт загус, а його смак нагадував традиційний крем, використовується велика кількість хімічних добавок, які не самим позитивним чином позначаються на нашому здоров'ї.