Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як правильно вибрати сьомгу: всі головні секрети

Як правильно вибрати сьомгу: всі головні секрети

Приходячи в магазин, ми часто губимося і не знаємо, як правильно вибрати сьомгу. У нашому огляді ви знайдете всю найнеобхіднішу інформацію.

Існує безліч рецептів, де головним інгредієнтом є сьомга. Це можуть бути як основні страви, так і легкі закуски з використанням слабосоленої або копченої риби. У будь-якому випадку, якщо ви хочете, щоб страва вийшла смачною, важливо звернути увагу на якість сьомги.

Сьогодні ми підготували для вас невеликий гід, який допоможе вам зорієнтуватися в магазині і купити саму свіжу сьомгу. Обов'язково скористайтеся нашими порадами, щоб у підсумку результат готування підкорив не тільки вас, але і вашу родину, і друзів.

Як визначити, що це дійсно сьомга?

Перш ніж говорити про те, як визначити свіжість риби, давайте спочатку переконаємося, що перед нами дійсно сьомга, а не інша риба сімейства лососевих, яка зазвичай дешевше. Найпростіше це зробити, якщо ви купуєте сьомгу цілком.

По-перше, вона крупніше інших порід риби, а значить буде значно відрізнятися по вазі. По-друге, у сьомги передня частина голову гостріше, ніж, наприклад, у форелі, а плавці — довше і тонше. Також зверніть особливу увагу на луску, яка зазвичай крупніше. Крім того, на ній відсутні чорні точки, які бувають у форелі.

Якщо ми говоримо про купівлю філе, то тут визначити сорт трохи складніше. Головним показник може стати колір м'яса, який у сьомги світліше, ніж у інших риб сімейства лососевих, і має більшу кількість прожилок.

Свіжа або заморожена риба: як вибрати?

Жива чи охолоджена риба коштує дорожче, ніж заморожена, але який би варіант ви не вибрали, потрібно вміти оцінити якість продукту. Якщо ви вирішили не економити і купити охолоджену сьомгу, уважно подивіться на луску, яка повинна бути злегка вологою, але без слизу і жовтих плям. При купівлі риби цілком відмінним показником свіжості є очі. Вони не повинні бути каламутними або запалими.

Вибираючи охолоджене філе, придивіться до країв. У разі якщо вони не рівні, а як ніби злегка розмиті, купувати сьомгу не слід, так як це показник того, що рибу вимочували в розчинах, що допомагають зберегти товарний вигляд. Можна також злегка надавити пальцем на шматок риби. Свіжа риба при натисканні не вдавлюється і не деформується, а зберігає пружність.

Тепер давайте поговоримо про замороженої сьомзі. Вона найчастіше продається в герметичних упаковках. Тут слід уважно вивчити саму упаковку на предмет пошкоджень, а також звернути увагу на кількість льоду. Якщо навколо риби багато снігу і полою, це готує про те, що її неодноразово заморожували і розморожували. Купувати її не варто.

І ще кілька секретів

Побачивши на прилавку кілька шматків сьомги, що відрізняються за кольором, завжди віддавайте перевагу більш світлого. М'ясо цієї риби має злегка помаранчевий відтінок, і якщо колір дуже насичений, це може говорити про неправильному годуванні виробниками або застосуванні штучних барвників продавцями.

Сумніваючись, сьомга перед вами або форель, подивіться на тушку риби, яка у форелі більш пузата, а у сьомги — витягнута. Також явна відмінність можна присутній і у формі хвоста. У форелі він квадратний. Крім того, луска форелі найчастіше трохи перламутрова, особливо якщо мова йде про райдужної форелі, яка має виражену бічну перламутрову смугу.