Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чому перед сном не варто пити алкоголь

Чому перед сном не варто пити алкоголь

Ввечері після важкого дня деколи хочеться випити, щоб зняти напругу, розслабитися і швидко заснути. Здавалося б, що в цьому поганого, якщо ви знаєте і не порушуєте свою норму?

до Речі, про норми. Для жінок вона не повинна перевищувати 2-3 одиниці в день. У перекладі на звичний нам мову це (на вибір) 1 півлітрова пляшка пива, або 2 коктейлю (за 275 мл) міцністю не більше 4%, або 1 келих вина (не більше 175 мл), або 1 стопка (50-70 мл) міцного алкоголю 40%.

Для чоловіків норма трохи більше, але не повинна перевищувати 3-4 одиниці в день це 1-2 півлітрових пляшки пива, або 3 коктейлю (з 275 мл) міцністю не більш 4%, або 75-100 мл міцного алкоголю, або 250 мілілітрів вина.

Однак якщо регулярно використовуєте алкоголь як "снодійне", порушуючи при цьому допустимі норми, то результати можуть бути прямо протилежними очікуванням. Отже, чим же загрожує постійне зловживання спиртним на ніч?

Алкоголь заважає вам виспатися

Алкоголь дійсно допомагає швидко і міцно заснути. Цим він нагадує за дії антидепресанти, тому привертає страждають від безсоння. Але алкоголь порушує нормальний хід сну. Людина пропускає першу фазу сну — дрімоту, у нього відразу настає глибокий сон. В результаті алкоголь погіршує якість та час сну в другій половині ночі, що на наступний день неминуче відгукнеться вам сонливістю і загальною млявістю.

алкоголю ви часто прокидаєтеся

В ідеалі фази глибокого і швидкого сну повинні чергуватися — таким чином організм відпочиває і активно відновлюється. Однак алкоголь швидко засвоюється, і коли його концентрація в крові зменшується, сон стає поверхневим і чуйним, кількість циклів швидкого сну скорочується. Людина легко і часто прокидається, а в підсумку вранці встає розбитим і невиспаним.

На жінок алкоголь впливає сильніше, ніж на чоловіків. Після п'янки жінка спить ще менше, а прокидається ще частіше, ніж чоловік, тому подібне снодійне жінкам особливо не рекомендується.

Алкоголь змушує вас частіше бігати в туалет

Алкоголь має сильну сечогінну дію, після нього вночі не раз доведеться бігати в туалет. Набагато частіше, ніж після звичайної води або чаю — це точно не допоможе виспатися.

Алкоголь веде до хропіння і порушення дихання

Алкоголь розслаблює м'язи, що приводить до хропіння. А хронічний хропіння порушує ритм дихання і стає причиною його зупинок, що небезпечно для здоров'я. Для людей із захворюваннями серця або легенів така зупинка може навіть виявитися фатальною.

Алкоголь викликає звикання

Не секрет, що алкоголь викликає звикання — це ще одна причина не застосовувати його в якості снодійного. При постійному вечірньому вживанні спиртного заснути без нього вже не вдається, і виникає згубна залежність. Регулярне розпивання на сон грядущий медики вважають першою стадією алкоголізму.

через алкоголю ви швидко втомлюєтеся

Після безсонної ночі людина, природно, довго відчуває себе млявим і втомленим. На тлі слабкості погіршується і загальний стан здоров'я. В результаті — від чого намагалися позбутися, то й заробили.

Отже, алкоголь перед сном дарує швидке засипання і цілий букет неприємностей в навантаження. Переривчастий сон, часті прокидання, хропіння, ранкова слабкість, скорочення тривалості сну — все свідчить про те, що алкоголь не підходить на роль снодійного кошти.