Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Все, що потрібно знати про мікрохвильової печі, перш ніж у ній готувати

Все, що потрібно знати про мікрохвильової печі, перш ніж у ній готувати

Якщо ви належите до числа тих, хто не просто розігріває їжу в мікрохвильовій печі, але і частенько використовує її для приготування улюблених страв, то наш сьогоднішній огляд допоможе вам робити це краще.
Люди діляться на 2 категорії. Для одних процес приготування їжі — це рутинне заняття, інші ж підходять до питання творчо, постійне пробуючи нові рецепти. Але і тих і інших об'єднує одне — відсутність інтересу до технічних аспектів встановленої на кухні побутової техніки. Однак це може послужити господаркам погану службу, особливо якщо мова йде про мікрохвильовій печі.

Живучи в режимі постійної економії часу, ми намагаємося знайти можливість прискорити процес приготування їжі, саме тому мікрохвильовки завоювали таку популярність і зараз кулінарні сайти пропонують все більше простих і доступних рецептів страв саме для мікрохвильової печі. Але перш ніж почати готувати, вам все ж доведеться розібратися в деяких нюансах, інакше замість, наприклад, смачних мафінів легко можна отримати зморщені підгорілі грудочки тіста.
1. Потужність мікрохвильовки

Отже, щоб такого не сталося, в першу чергу потрібно з'ясувати потужність вашої мікрохвильовки і зіставити її з зазначеної в рецепті. Безумовно, цей параметр зазначений у настанові з експлуатації, але навряд чи вона у вас завжди під рукою тому зверніть увагу на передню панель, де вона може бути зазначена, або пошукайте спеціальну наклейку на бічній або задній поверхні пічки.

В середньому потужність мікрохвильової печі коливається від 600 до 1500 Вт, тому, вибираючи рецепт, звертайте увагу на цей показник. Але що робити, якщо рецепт розрахований на потужність 600 Вт, а ваша піч потужніше? Тут все просто. Досить встановити 60% потужності і нічого більше не змінювати. Аналогічні математичні підрахунки доведеться виробляти всякий раз, коли побачите нестиковку, але з часом це буде відбуватися все швидше, особливо якщо ви часто готуєте в мікрохвильовці.

Справа йде складніше, якщо ваша піч не володіє достатньою потужністю. Тут доведеться змінювати час готування, зазначене в оригінальному рецепті, і адаптувати його під вашу конкретну мікрохвильовку. Загальне правило таке: 10 додаткових секунд на кожні відсутні 100 Вт. Так, якщо в рецепті написано, що готувати страву потрібно 2 хвилини при потужності 1300 Вт, а у вашої мікрохвильовки максимум 1000 Вт, то загальний час готування складе 2,5 хвилини.
2. Типи мікрохвильовок

Виділяють 3 основні типи мікрохвильових печей. Перші, найпростіші, це звичайні або, як їх ще називають, соло. Вони продаються з самим мінімальним набором функцій і підходять в основному для розігрівання вже готової їжі.

До другого типу відносяться печі з конвекцією, тобто крім самого нагрівального елемента там встановлений вентилятор, який направляє гаряче повітря. У таких мікрохвильовки зручно готувати навіть самі складні рецепти, тому не бійтеся експериментувати і у вас все обов'язково вийде.

Інверторні мікрохвильові печі, належать до третього типу, постійно підтримують задану потужність протягом всього часу, що, безумовно, дуже зручно при готуванні і нагадує скоріше за принципом роботи духова шафа. Особливо ця функція незамінна, якщо ви часто використовуєте мікрохвильовку для розморожування продуктів.
3. Додаткові фактори

Якщо ви думаєте, що знати потужність і тип мікрохвильовки достатньо, щоб просто поставити заповітне блюдо і задати час приготування, то ви помиляєтеся. Мікрохвильова піч підключається до електромережі і залежить від енергосистеми вашого конкретного будинку, яка не завжди відчуває однакові навантаження.

В певний час року, наприклад, влітку, і навіть час доби навантаження може підвищуватися, а значить, вибраний для готування режим може відрізнятися. Саме тому ми вам радимо не відходити далеко і все ж стежити за тим, на якій стадії приготування знаходиться ваше блюдо.