Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чому слід відмовитися від м'ясних напівфабрикатів: 6 вагомих причин

Чому слід відмовитися від м'ясних напівфабрикатів: 6 вагомих причин

М'ясні напівфабрикати можна знайти в кожному магазині. Але чи варто їх купувати? У новому огляді ми зібрали 6 причин, які змусять вас задуматися про доцільність такої покупки.
Навіть в самому невеликому магазинчику, який знаходиться за рогом вашого будинку, можна знайти ковбасний відділ. І там на прилавках розташовуються продукти, які в зарубіжній літературі носять назву processed meat — так звані перероблені м'ясні продукти.

За цією назвою ховаються сосиски, ковбаси, шинка, бекон і деякі інші продукти, які пройшли додаткову обробку, перш ніж потрапити на прилавок. Під додатковою обробкою мається на увазі використання при їх виробництві великої кількості солі, нітратів, консервантів, підсилювачів смаку та інших хімічних речовин.

Виявляється, ці продукти не просто не корисні для організму, але й можуть завдати йому непоправної шкоди. Тому дієтологи і лікарі б'ють на сполох і заносять їх у список головних ворогів фігури. Звичайно, від парочки скибочок ковбаси раз на рік з вами нічого не трапиться, але краще максимально мінімізувати зміст подібних продуктів у своєму раціоні.

Ми склали список з 6 причин, які переконають вас купувати м'ясні напівфабрикати, незважаючи на те, що вони виглядають дуже апетитно, а ваші смакові рецептори все ще пам'ятають їх насичений смак.
1. Захворювання серцево-судинної системи

Зловживання м'ясними напівфабрикатами у багато разів збільшує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. І для цього зовсім не обов'язково мати спадкову схильність до подібних недуг.

В 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) опублікувала результати багаторічних досліджень, які за ступенем шкідливого впливу на організм прирівняли м'ясні напівфабрикати до сигарет. Експерти ВООЗ включили сосиски, ковбаси та інші м'ясні "делікатеси" в одну категорію з азбестом, нікотином, алкоголем, миш'яком. Всі ці речовини в рівній мірі викликають захворювання серця і судин, включаючи інфаркт та інсульт.

2. Набір зайвої ваги

Нікого не здивує той факт, що при систематичному вживанні м'ясні напівфабрикати ведуть до набору зайвої ваги — занадто багато в них міститься жодних шкідливих речовин. Обмін речовин від такої їжі сповільнюється, і в результаті травна система починає працювати набагато гірше. Це також не сприяє підтягнутою і стрункою фігуру, а навпаки, шкодить їй.
3. Онкологічні захворювання
М'ясні напівфабрикати регулярно стають предметом пильного вивчення вчених і дослідників. Так, Світовий фонд по вивченню раку оприлюднив доповідь, в якій говориться, що сосиски, ковбаси та шинка вважаються потенційними канцерогенами, які можуть провокувати виникнення раку кишечника.

4. Гормональні порушення

У деяких випадках до складу м'ясних напівфабрикатів додають антибіотики, гормони, стимулятори росту. Для виробника вигода цілком зрозуміла: скорочуються витрати і витрати на виробництво продукту. Але в чому полягає користь для споживача? З таким складом, безумовно, ні в чому. Подібна їжа навіть може викликати гормональні порушення і підірвати захисні сили організму.
5. Цукровий діабет

Надмірне вживання м'ясних напівфабрикатів збільшує розвиток цукрового діабету на 19%. Пов'язано це з тим, що в них міститься велика кількість насичених жирних кислот. Саме вони, як відомо, є головною причиною набору зайвої ваги і інших захворювань. Тривале вживання подібних продуктів запросто може спровокувати виникнення діабету.

6. Слабоумство

Якщо виробник при виробництві своєї продукції використовує хоч якийсь відсоток якісного м'яса, то це похвально, але ситуацію не рятує. Справа в тому, що навіть в цьому випадку м'ясні напівфабрикати залишаються дуже шкідливим продуктом. Адже в них у будь-якому випадку присутні консерванти, а вступаючи в реакцію з м'ясним білком, вони формують токсини, які згубно впливають на нервову систему і навіть можуть призвести до недоумства. Особливо це актуально для людей старшого віку.