Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

П'ять цікавих фактів про вуглеводах

Проти вуглеводів, здається, ополчився весь світ. У новому огляді розповідаємо, чому їх насправді не варто боятися і навіщо вуглеводи необхідні вашому організму для нормальної життєдіяльності.
Продукти харчування містять у своєму складі живильні речовини, до яких відносяться білки, жири і вуглеводи. Вони виконують різні функції в організмі, але однаково важливі для повноцінної життєдіяльності людини. Секрет полягає лише в тому, щоб уміти правильно розподіляти ці речовини в своєму раціоні, адже їх нестача і надлишок однаковою мірою не корисні для здоров'я.

Багато тих, що худнуть і не тільки чомусь вважають, що кількість споживаних вуглеводів необхідно максимально мінімізувати. Існує стереотип, що це головні вороги стрункої фігури і підтягнутого тіла. Це правда лише частково.

Cookery вважає, що боятися вуглеводів не потрібно. Просто дізнайтеся про них все і вмійте грамотно їх вживати. Ділимося цікавими фактами, які вам у цьому допоможуть.
1. Ваш організм має потребу у вуглеводах

Збалансоване харчування — це гарантія стрункої фігури і прекрасного самопочуття. Якщо ви налегаете на білки і корисні жири, але не вживаєте вуглеводи, то ні до чого хорошого це не призведе. Вуглеводи — це не ваші вороги. Це потрібно розуміти.

По-перше, вони бувають різні: прості і складні. Прості вуглеводи дійсно краще не так часто, адже вони досить калорійні і провокують різкі скачки цукру в крові. До них відносяться, наприклад, кондитерські та борошняні вироби, солодкі фрукти. Втім, в крайності теж впадати не варто. Іноді можна дозволити собі улюблені ласощі. Це навіть піде вам на користь у плані психологічного настрою і мотивації. Складні вуглеводи і зовсім обов'язково повинні бути присутніми в раціоні людини. Це каші, крупи, цільнозернові продукти.

По-друге, потрібно просто знати міру. Якщо ви вживаєте вуглеводи (як складні, так і прості) в помірній кількості, то це ніяк не відіб'ється на вашому зовнішньому вигляді. Звичайно, якщо ви ведете активний спосіб життя, а не лежите на дивані. Якщо ж ви не можете себе контролювати, то не варто грішити на вуглеводи. Ваші зайві кілограми — це не їх вина, а ваша.
2. Якщо хочеться солодкого, то можливо, вуглеводів у раціоні занадто багато

Цей цікавий парадокс потрібно знати. Якщо вам постійно хочеться чогось солодкого, то можливо, справа в тому, що у вашому раціоні занадто багато вуглеводів. Механізм, який спрацьовує в даному випадку, дуже простий: з'їли прості вуглеводи (білий рис, макарони з пшеничного борошна, солодощі) — підвищили рівень цукру в крові. Через якийсь час він падає, а організм починає бити тривогу і просить ще вуглеводів. Виходить замкнуте коло.

Підходите до харчування усвідомлено. Пам'ятайте, що це все працює ось таким чином і зайвий раз не спокушайте себе. Заздалегідь продумуйте перекуси і прийоми їжі і вибирайте такі продукти, які наситять організм і не будуть провокувати апетит.
3. Не всі йогурти однаково корисні

Йогурти бувають різні. Худнуть обожнюють цей продукт, наївно вважаючи, що це найбезпечніша їжа, яка тільки існує. Насправді ж все не так прозоро. Більшість йогуртів, представлених на полицях супермаркетів, містять у своєму складі дуже багато цукру та домішок. По суті, їх сміливо можна порівняти з цукерками та іншими кондитерськими виробами по калорійності.

Підходите до вибору йогуртів усвідомлено. Вибирайте йогурти без добавок з натуральним смаком. Якщо вам захочеться додати солодощі, то посипте йогурт ягідками або полийте медом. Буде набагато корисніше. А ще краще купити йогуртницю і готуйте корисний домашній продукт самостійно.
4. Не весь хліб можна і потрібно їсти

Середньостатистичний російський людина не уявляє своє життя без хліба. Буває, що цей продукт є у всіх прийомах їжі. І це не зовсім правильно, адже не весь хліб однаково корисний. Що стосується батона, то радимо відразу виключити його з раціону. Це найпростіший спосіб набрати зайві кілограми.

Якщо ви стежите за своєю фігурою і здоров'ям, то вибирайте хліб цільнозерновий борошна і обмежуйте себе розумними рамками споживання цього продукту. А ще краще печіть хліб самі.
5. У вуглеводах потребують м'язи і мозок

Якщо ви прихильник розумного і раціонального харчування, то постарайтеся знайти "золоту середину". Нехай у вашому раціоні присутній і білки, і жири, і вуглеводи. Не варто боятися останніх, адже ваш організм дійсно в них потребує.

Наведемо кілька прикладів. По-перше, ваше тіло потребує вуглеводах у тому випадку, якщо ви займаєтеся спортом і ведете активний спосіб життя. Вуглеводи заряджають енергією і дарує заряд бадьорості. По-друге, ваш мозок не зможе нормально функціонувати без вуглеводів. На низкоуглеводной дієті ви швидко помітите, що не можете зосередитися ні на одній задачі.

Не виключайте вуглеводи зі свого раціону. Вмійте витягти максимум користі з цих корисних речовин і вживайте тільки "правильні" вуглеводи, які тільки поліпшать ваше самопочуття!