Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Все, що ви хотіли знати про натуральних продуктах: докладний гід з коментарями експертів

Все, що ви хотіли знати про натуральних продуктах: докладний гід з коментарями експертів

Ми дізналися у експертів саму важливу і корисну інформацію про натуральних продуктах — поспішаємо поділитися з вами. Будьте здорові і вибирайте для свого раціону тільки найкраще.
Правильне харчування і здорова їжа сьогодні знаходяться на піку популярності. І це не може не радувати. Фермерські крамниці і базари, еко - і біопродукти, натуральна їжа — у вашому розпорядженні якісні та смачні продукти. В такому різноманітті неважко розгубитися.

Cookery запитав у експертів, що потрібно знати про натуральних продуктах, щоб вибирати для себе і своєї сім'ї тільки найкращу, найсвіжішу та корисну їжу. Експерти нічого не приховали і розповіли дуже багато цікавої і корисної інформації, так що коментарі перетворилися на міні-інтерв'ю. Ділимося секретами!
Андрій Авер'янов
генеральний директор фермерського базару "Петровський"
Якісний фермерський продукт vs маркетинг

В останні роки в Росії сформувався клас покупців, які стурбовані тим, що вони їдять. Вони вважають за краще натуральні продукти і готові платити за них вищу ціну.

Крім того, є фактор, який формує додатковий попит на натуральну продукцію — громадська пропаганда здорового способу життя і правильного харчування. Сьогодні багато великі підприємства, бачачи цей попит, для збільшення власного збуту розміщують на етикетках преміальних ліній такі поняття, як "фермерський", "екологічні продукти", "органічні". Тим самим вони підміняють поняття цього фермерського продукту і призводять до вихолощенню його цінності серед покупців, які перестають відрізняти його від звичайного масового продукту.

Мені здається, що вирішити це питання можна через прийняття регламентів та Гостів фермерської продукції. Це дозволить покупцям точно розуміти, що стоїть за написом на етикетці: справжній фермер або великий агрохолдинг. Адже якщо не зупинити масове використання "фермерського продукту" в різноманітних рекламних і пропагандистських цілях, то його цінність в очах нашого клієнта зникне, і він перестане бути для покупців своєрідним знаком якості.

Про ознаки якості

Справжній якісний фермерський продукт — це штучний товар і проводиться він з натуральних компонентів дуже дрібними партіями. Відрізнити фермерський продукт від промислового досить легко. Їх видають такі критерії: склад, мінімальний термін зберігання продукції, нестабільне якість продукту через фактора сезонності, маленькі партії.

Термін зберігання

Всі фермерські продукти на 100% складаються з натуральних інгредієнтів без домішок і хімічних добавок, що робить термін зберігання продукції мінімальним. Так, для натуральних молочних продуктів він не перевищує 3-5 днів. Якщо вони можуть зберігатися довше, то там вже присутні хімічні добавки.

Контроль якості

Коли ми організовували перший базар "Петровський", ми поставили собі завдання — створити такий базар, на яких ми самі будемо купувати продукти для своїх сімей, тому питання контролю якості продукції став для нас ключовим. Щоб не допустити неякісний продукт на прилавкиа, ми розробили власну політику якості, яка включає наступні дослідження:

- контроль якості фермерського господарства (перед тим як дозволити фермеру постачати нам продукцію);
- внутрішній контроль якості продукції (оцінює склад продуктів, його рецептуру, виявляє зміни та інше).

Впровадження цієї політики дозволило нам створити прозору систему оцінки фермера і його продукту і структуру її проходження. А покупцям завжди отримувати якісні натуральні продукти харчування.

p.s.

На мій погляд, натуральні продукти смачні і корисні, ніж звичайні, які продаються у всіх магазинах. Наприклад, помідори, вирощені в землі, набагато смачніше, ніж їх побратими, що отримують всі необхідні для зростання мікроелементи з системи гідропоніки. Молоко корів, що харчуються цією травою, а не комбікормом, більш насичене мікроелементами і вітамінами. І такі приклади можна навести з будь-яким продуктом.
Яків Любоведский
експерт професійного екоруху "Дослідне поле", член Громадської ради при Мінсільгоспі РФ, член правління Спілки органічного землеробства
термінології

"Еко", "біо", "органік" — принципі, це синоніми, але єдиної термінології у світі досі немає. Принципово важливо, щоб на такій продукції стояло не лише назва, а знак сертифікації. Ось тоді це стовідсоткова гарантія натуральності продукції і відсутність в ній "шкідливостей".

Відрізняються натуральні продукти за смаком і зовнішнім виглядом

Найбільш явно до смаку, запаху і зовнішнього вигляду відрізняються натуральні яблука, помідори, огірки, м'ясо, кріп, мед, сир, сир. Більшість продуктів відразу відрізнити складно.

Натуральні продукти більш ситні вони краще засвоюються організмом, містять більше вітамінів, мінералів, микронуклиентов. При правильному збалансоване харчування натуральними продуктами легше підтримувати оптимальний для організму вагу.

За даними ВООЗ, за рік людина з'їдає від 3 до 9 кілограмів консервантів, стабілізаторів і інших харчових добавок. В органічних продуктах всього цього немає.

Про сертифікації

Єдиної світової сертифікації немає, але є кілька загальноприйнятих. Наявність такого сертифікату означає, що продукцію на всьому життєвому циклі виробництва від поля до прилавка перевірив спеціальний інспектор, причому перевірки дуже суворі. У кожній партії продуктів є свій номер, за яким, зайшовши на сайт сертифікує компанії, можна перевірити справжність продукції.

Російська сертифікація, якій можна довіряти — "Листок життя" Санкт-Петербурзького Экосоюза. Наші партнери також працюють з сертифікацією компанії "Экоглоб". З іноземних загальноприйнятих на російському ринку найбільшого поширення отримали — Євролисток ЄС, американська USDA Organic, італійська ICEA, приватні іноземні системи Demetra і Bioland.

А як йдуть справи в Росії

З 2016 року в Росії набув чинності державний стандарт на органічну продукцію. Але ще немає федерального закону і державного російського знака органічної продукції. Вже кілька років ми щільно працюємо над їх появою і дуже сподіваємося, що скоро вони будуть прийняті.

А поки що в нашій країні будь-який виробник може назвати свою продукцію "еко", "біо", "органік" без всякого на те підстави. Але скоро ситуація зміниться і використовувати такі назви зможуть тільки сертифіковані виробники, тоді хаос на ринку натуральних продуктів припиниться і покупці будуть впевнені у тому, що вони придбали саме таку продукцію.
Юлана Чичирова
експерт в області здорового харчування, засновник биомаркета "ЭкоГармония"
Про органічні продукти в Росії

Якщо продукт надається з органічним сертифікатом, то це значить, що він складається тільки з натуральних інгредієнтів. Що стосується продукції тваринництва, то наявність сертифіката дає нам гарантію, що тварин годували натуральними кормами, вони були на вільному випасі, а в м'ясі відсутні пестициди, важкі метали, нітрати.

Сертифікаційний орган також жорстко регламентує і контролює кількість шкідливих викидів підприємства. Купуючи продукцію з органічними сертифікатами, ми підтримуємо виробника, який відповідально ставиться до природи.

На жаль, у нашій країні на сьогоднішній день зовсім невелика кількість виробників отримують подібні сертифікати. Тому основний обсяг ринку товарів з органічними сертифікатами складають продукти з країн Європи, США і Канади. Це, в свою чергу, впливає на кінцеву вартість для споживача. Ціна у таких продуктів вище, ніж у звичайних, але кожен сам для себе вирішує, за що він готовий платити.

До речі, відсутність у вітчизняного товару органічного сертифікату зовсім не означає, що фермер при вирощуванні, наприклад, гречки, поливав її хімічними добривами. Є люди, які з великим задоволенням займаються землеробством за всіма канонами гармонії з природою і з турботою про людину. Просто немає ніякої гарантії, що це так.

Як вибирати натуральні продукти

При виборі натуральної їжі дуже важливо звертати увагу на склад. Я рекомендую купувати продукцію невеликих підприємств, фермерських господарств. Як показує практика, чим менше виробництво, тим смачніше і якісніше виходить продукт. Коли компанія зростає, то у технологів і власників з'являється велика спокуса мінімізувати витрати на інгредієнти, і тоді замість вершкового масла починають додавати пальмову. При великих обертах — це колосальна економія, і виробникові "дуже важко" відмовитися від такої вигоди.

Відрізняються натуральні продукти від звичайних

Дуже. Особливо це можна помітити на молочних продуктах, птиці, овочах і фруктах. Що стосується круп, відчути різницю за смаком практично неможливо, але запевняю, що ваш організм абсолютно точно помітить різницю за корисної складової: наявність вітамінів і мікроелементів.

Після 200 грамів фермерського сиру, наприклад, почуття ситості буде з вами надовго, так як разом з цим сиром організм отримав багато поживних речовин, які він довго засвоює. А ось після сиру від недобросовісного виробника, відчуття ситості швидко випаровується, а організм зайнятий виведенням шкідливих речовин, які він отримав.
Максим Попов
співвласник кооперативу фермерських господарств "Чесна ферма"
Як правильно купувати натуральні продукти

Я рекомендую купувати продукти у перевірених продавців і виробників. При покупці звертайте увагу на колір і запах продукту. Натуральний продукт, вирощений в правильних умовах без участі різних шкідливих хімічних сполук, як правило, ніколи не буде виглядати суперпривлекательно.

Дуже багато продуктів з метою надання їм товарного вигляду піддаються різним видам обробки. Тому обов'язково просіть показати вам зертификаты відповідності або ветеринарне свідоцтво на ту чи іншу продукцію.

Основна перевага натуральних продуктів полягає в тому, що вони не піддаються обробці шкідливими хімікатами. Безумовно, підсилювачі смаку надають їжі більш яскравий смак, а окислювачі і консерванти допомагають зберігати продукти тривалий час. Але використання цих технологій знищує всю користь продуктів, яку в них сама природа заклала.