Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як скоротити харчові відходи і нічого не викидати

Як скоротити харчові відходи і нічого не викидати

Велика стаття витрат сімейного бюджету — їжа. Але при грамотному контролі продуктових відходів можна реально заощадити. Ділимося порадами, як зменшити харчової сміття.
Якщо від побутових товарів, одягу, електроніки можна на час відмовитися або купувати їх рідше, тобто, як кажуть, хочеться завжди. Ми не закликаємо до голодування, а лише пропонуємо більш розумно і відповідально підійти до проблеми харчових відходів.

Так, згідно канадським досліджень, можна скоротити витрати на їжу до 60 000 рублів рік. Деякі ресторани навіть вводять штрафи за недоїдені страви. Але це лише мала частина того, що можна зробити для зменшення харчових відходів. Ось, до наприклад, кілька корисних порад.
Порада 1: своєчасно і регулярно проводите ревізію холодильника

Поклали і забули — діючи за таким принципом, ми ризикуємо отримати масу зіпсованих і непотрібних продуктів нашому холодильнику. Заглядайте туди не тільки, щоб дістати звичним рухом пакет молока або шматок сиру. Приблизно раз в день намагайтеся перевіряти кількість і стан вмісту холодильника.

За результатами ревізії, складайте списки припасів, які необхідно докупити або оновити. Те, що скоро може зіпсуватися, використовуйте в першу чергу. Такий розумний підхід дозволить значно скоротити харчові відходи і зберегти ваш бюджет.
Порада 2: зосередьтеся на заморожування

У вашому холодильнику накопичилося занадто багато продуктів, і ви побоюєтеся, що не встигнете їх вчасно використовувати? На допомогу прийде морозильна камера або морозильна камера. Не секрет, що в замороженому вигляді більшість продуктів зберігається набагато довше. Особливо це стосується м'яса, овочів і фруктів — вони без проблем пролежать на морозі протягом року.

А от хліб, жирну рибу, м'ясний фарш і залишки столових страв більше двох місяців тримати в морозилці не рекомендується. Рішення з заморожуванням дозволить не тільки продовжити термін зберігання продуктів, але і помітно розвантажить полиці холодильника. Але не забувайте час від часу заглядати з перевіркою і в морозильна камера.
Порада 3: правильно розташовуйте продукти в холодильнику

Харчові продукти можуть псуватися від неправильного їх розташування на полицях в холодильнику. В першу чергу, переконайтеся, що ви поклали припаси у відповідності з різними температурними діапазонами холодильника. Наприклад, м'ясні і ковбасні вироби, птицю, рибу, запаковані салати, свіжі соки, молоко і готову їжу краще класти на верхні полиці — найхолодніше місце в холодильнику.

Середина може бути зайнята молочними продуктами, овочами і фруктами, домашніми стравами у посуді. А ось нижню частину холодильника потрібно відвести для солінь в банках, джемів, консервів, коренеплодів, напоїв, приправ у пляшках та іншого. Розпочатий йогурт, щоб не забути, поставте в прозору ємність. Корисно на кожен контейнер з залишками їжі клеїти стікер з позначенням дати, коли він був відправлений в холодильник.
Порада 4: слідкуйте за терміном придатності продуктів

Дивіться на зазначення строку придатності продуктів не тільки перед покупкою, але і перед відправкою їх в холодильник. Ті припаси, у яких термін придатності невеликий, кладіть на видне місце і використовувати в першу чергу. Але не покладайтеся лише на дату, поставлене виробником, а ще й на зовнішній стан продукту, його запах, колір, смакові якості. Іноді термін придатності, зазначений на упаковці, не збігається з фактичним — може бути як більше, так і менше. Особливо уважним варто поставитися до свіжим овочам і фруктам, які швидко псуються.
Порада 5: не йдіть на поводу у реклами

Іноді ми схильні купувати продуктів більше, ніж необхідно. Одна з причин тому — реклама. Вона диктує нам моду не тільки на одяг, але і на їжу. Прислухаючись до нього, ми нерідко купуємо дорогі, екзотичні продукти, тоді як могли б обійтися більш доступними вітчизняними аналогами, які часом мають найкращими смаковими і поживними властивостями. Приміром, той же можна лайм замінити більш звичним лимоном, а дайкон — зеленої солодкої редькою.
Порада 6: витрачайте несвіжі продукти з розумом

Часто харчові продукти відправляються у відро для сміття тільки з-за їх непривабливого, зів'ялого виду. Однак втративши пружність і початкову свіжість, вони ще можуть непогано послужити нам. З злегка зіпсованих овочів і фруктів можна приготувати рагу, соуси, смузі, джеми, коктейлі, компоти. А трохи сиру і постарілого ковбас можна легко приготувати піцу, начинку для млинців або буріто. Решта ж харчові відходи можна використовувати в сільському господарстві або на дачі, наприклад, для формування компосту.
Порада 7: ходите в магазин із списком

Напевно кожному траплялося виявити в свій пакет з покупками незаплановані продукти. Потім вони можуть довго нудьгувати на полицях холодильника, поступово псуватися і поповнювати ряди харчових відходів. Оптимальне рішення — влаштовувати продуктовий шопінг тільки із заздалегідь складеним списком. І не забудьте перед походом в магазин хоч трохи підкріпитися, щоб голод не диктував вам умови покупок.