Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Що відбувається з організмом, коли ви зловживаєте алкоголем

Що відбувається з організмом, коли ви зловживаєте алкоголем

Келих вина корисний для організму, але що буде якщо переборщити? У новому огляді розповідаємо про те, що відбувається у вашому організмі, коли ви зловживаєте алкоголем.
Алкоголь — це досить суперечливий напій. Начебто пара келихів вина цілком корисні, оригінальний коктейль зближує компанію і підвищує комунікативні навички, але в той же час надмірне вживання алкоголю може завдати непоправної шкоди здоров'ю людини.

Келих вина, за даними досліджень, справді корисний для організму. Він покращує роботу серцево-судинної системи і підвищує захисні сили організму. Та й від одного коктейлю нічого з вами не трапиться. Але якщо ви не вмієте зупинятися на розумній дозі алкоголю, то краще зовсім не пити. Адже всі ми знаємо: де один келих, там і два, а може, навіть і більше. І ось ви вже розумієте, що скажено п'яні.

Доктор Мартінез, фахівець в області вивчення наркотичних залежностей, включаючи алкогольну, зазначає, що стан сильного сп'яніння може призвести до цілого ряду проблем зі здоров'ям і навіть до летального результату.

В новому огляді розглядаємо докладніше, що ж все-таки відбувається з вашим організмом, якщо ви не знаєте міри і перебарщиваете з алкогольними напоями.
Втрата свідомості

Одним з найбільш очевидних ознак сильного алкогольного сп'яніння і навіть інтоксикації організму є втрата свідомості.

Американський національний інститут вивчення алкогольної залежності та алкоголізму так описує цей стан: "Це часткова або повна амнезія і відсутність спогадів про те, що робив напередодні, хоча він продовжував рухатися і розмовляти".

Вранці після вечірки людина абсолютно нічого не пам'ятає, голова болить, а єдине, що йому хочеться, це заритися в подушки та ковдри і лежати вдома весь день. Якщо ви відпочиваєте в компанії вірних друзів, які не кинуть вас в біді і підвезуть додому, вкладуть в теплу постіль, то нічого страшного. А що робити, якщо ви п'єте алкоголь у колі незнайомих людей?

Ви можете втратити або навіть поставити під загрозу своє життя і здоров'я. Сильне алкогольне сп'яніння та інтоксикація організму можуть привести до зупинки дихання внаслідок порушень в роботі нервової системи або блювотного рефлексу.
Дія алкоголю

Кожен дорослий людина повинна знати свою міру. Це дійсно дуже важливо. Адже з образом дорослого і відповідального людини ніяк не вяжется сильне алкогольне сп'яніння з частковою або повною втратою пам'яті і бездумними вчинками.

Звичайно, тут не обійтися без проб і помилок. Хоча ще краще просто не перевищувати допустиму норму в 1-2 келиха вина або пари слабоалкогольних коктейлів. Тоді ви точно не будете страждати від втрати свідомості, а вранці вам не доведеться багато разів повторювати фразу "я більше ніколи не буду пити".

Пам'ятайте, що на кожну людину алкоголь діє по-різному. Це залежить від багатьох факторів, серед яких стать, вік, індивідуальні особливості організму. Тривалість алкогольного сп'яніння також не є універсальною і залежить від реакції кожної окремої людини на алкоголь.
Фактори, що впливають на ступінь сп'яніння

Цікавий факт: на ступінь алкогольного сп'яніння впливає не тільки кількість випитого спиртного, але і швидкість, з якою ви його випили. Науково доведено, що чим повільніше ви п'єте, тим більш тверезими залишаєтеся. При цьому кількість алкоголю може бути одним і тим же або навіть великим. Це пов'язано з тим, що концентрація алкоголю в крові збільшується занадто різко. Тому намагайтеся нікуди не поспішати.
Роль печінки

Коли ми п'ємо алкоголь, велике навантаження йде на печінку. Саме вона страждає більше всього, переробляючи алкоголь, який ми вживаємо. Доктор Мартінез радить пити не більше одного алкогольного напою у годину, якщо ви не хочете занадто швидко сп'яніти. Він зазначає, що "все, що вище цієї норми може призвести до сильної інтоксикації організму, втрати свідомості, порушень роботи печінки, включаючи цироз".

до Речі, втрата свідомості в процесі вживання алкоголю — це перший сигнал, який має насторожити вас. Варто задуматися про те, чи все у вас в порядку у відносинах з алкоголем.
Корисні поради

1. Обов'язково поїжте

Перед вечіркою обов'язково поїжте. Якщо ви не будете голодні, то і побоюватися швидкого алкогольного сп'яніння не варто. Щільний вечеря просто обов'язковий. А в процесі вживання алкогольних напоїв їжте закуски.

2. Пийте багато води

У процесі вживання алкоголю відбувається сильне зневоднення організму. В результаті всі процеси в організмі йдуть вже не так, і настає алкогольне сп'яніння. Восполняйте цю нестачу! В ідеалі чергуйте один алкогольний напій і один або навіть два склянки води.

3. Не змішуйте алкоголь

Ось ще одне просте правило, яке ні в якому разі не слід порушувати. Не заважайте алкогольні напої! Інакше сильного сп'яніння та інтоксикації в переважній більшості випадків не уникнути.