Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Правда чи міф: чи відрізняється дитяча вода від звичайної?

Правда чи міф: чи відрізняється дитяча вода від звичайної?

На прилавках магазинів сьогодні можна зустріти дитячу воду. Чим вона відрізняється від звичайної води і чи відрізняється взагалі, розбираємося в новому огляді.
Напевно ви бачили на прилавках дитячу питну воду. Турботливі батьки обирають для своїх діток, щиро вважаючи, що вона набагато корисніше, ніж звичайна. Саме з цієї причини деякі дорослі купують таку воду і для себе.

Проте в сучасному світі досить важко довіряти виробникам. Адже на них працює цілий полк маркетологів, точно дивувалися бажання і потреби цільової аудиторії.

Намагаємося розібратися, чим дитяча вода відрізняється від звичайної і відрізняється в принципі.
Для чого потрібна дитяча питна вода

Усі батьки хочуть, щоб їх діти були здоровими. Для цього потрібно дотримуватися цілий ряд простих правил. По-перше, організувати дитині правильний розпорядок дня. А по-друге, зайнятися його раціоном.

Харчування відіграє важливу роль в житті дитини, але не менш важливу роль грає вода. Дітям можна вводити в раціон воду з перших днів життя, якщо дитина на штучному вигодовуванні, а якщо на грудному, то приблизно з 4 місяця життя.

Багато поколінь використовували для дитячого раціону звичайну кип'ячену воду. Ця тенденція зберігається і зараз. Однак важливо розуміти, що наші батьки не мали в арсеналі нічого іншого. Тому сьогодні набагато розумніше використовувати для дитячого харчування воду, яка збагачена вітамінами і мінералами. Це і є дитяча питна вода.
Особливості дитячої питної води

Головна відмінність дитячої води від звичайної полягає в її складі. Вимоги до нього набагато вище і жорсткіше. Таку воду можна включити в раціон дитини і навіть не кип'ятити перед вживанням. А ось газована вода, яку п'ють дорослі, зовсім не підходить для дітей з-за високої мінералізації.

Банально, але цифри грають вирішальну роль при виборі води, яка буде корисна для дитини. Ідеальний склад мінералів у дитячій воді повинен змінюватись в проміжку від 200 до 300 міліграмів на літр. Максимальна цифра становить 500 міліграмів на літр. Оптимальна жорсткість дитячої води від 1,5–7 міліграм-еквівалентів на літр. А лужність такої води не повинна перевищувати 5 міліграм-еквівалентів на літр.

А ось загальні стандарти показників мінеральної води, на які потрібно звертати особливу увагу:

калій — 5-20 міліграмів на літр;
кальцій — < 60 міліграмів на літр;
магній — 10-35 міліграмів на літр;
натрій — < 20 міліграмів на літр;
фторид-іон — < 0,920 міліграмів на литр;
хлориди — < 150 міліграмів на літр;
йодид-іон — 40-60 мікрограмів на літр;
сульфати — < 150 міліграмів на литр.

Дитяча вода ні в якому разі не повинна містити в своєму складі діоксид вуглецю або осад срібла. Вони чинять негативний вплив на розвиває організм. Але для виробництва бутильованої води "для дорослих" використовуються в якості консервантів.
Трохи законодавства

Здоров'я малюків відноситься до категорії найважливіших питань державної значущості. Саме тому це питання в нашій країні регулюється на законодавчому рівні. Так, вимоги до дитячої бутильованої води прописані в Санітарних правилах і нормах (Санпін).

У Росії виробник не має права писати на пляшці, що вода дитяча, якщо він не володіє відповідним свідоцтвом про державну реєстрацію і декларацією про відповідність продукту вимогам технічного регламенту Митного союзу.

Слід зазначити, що існує 2 види води для дітей: питна для приготування сумішей. У даній статті мова йде про питній воді. Важливо знати, що вона не може замінити воду для приготування сумішей з-за свого складу.
Як вибрати дитячу воду

На жаль, далеко не вся вода, яка стоїть на прилавках магазину (навіть якщо на ній вказано, що вона дитячий), відповідає нормам і вимогам російського законодавства. Тому слід бути дуже уважним при виборі такої води для своєї дитини.

Обов'язково зверніть увагу на зовнішній вигляд пляшки і самої води. У ній не повинно бути осаду або видимих домішок. Вода повинна бути чистою, а етикетка максимально простий. Деякі виробники використовують для оформлення упаковки образи популярних мультиплікаційних героїв, але це зовсім не означає, що вода підходить для дитячого харчування за складом.

Тому уважно читайте інформацію на етикетці. Там все написано. На етикетці дитячого води повинен бути в обов'язковому порядку вказано мінеральний склад. Шукайте слово "артезіанська", дані про номер свердловини і всі відповідні показники про мінералах.
Підведемо підсумки

Різниця між дитячою і дорослою питною водою дійсно існує. Це не міф. Але на жаль, ніколи не можна бути впевненим на 100%, що товар, який ви тримаєте в руках, виготовлений у відповідності з нормами та вимогами російського законодавства. Незалежні експертизи показують, що сьогодні деякі виробники допускають помилки і похибки при виробництві свого продукту.

Тому важливо бути гранично уважним при виборі дитячої води, адже мова йде про здоров'я вашої дитини. Обов'язково читайте іінформацію на упаковці і шукайте те, що за законом повинно бути на ній зазначено. Детальніше ознайомитись з вимогами російського законодавства до бутильованої дитячої воді можна в Санпін 2.1.4.1116-02. Можна також дізнатися, чи зареєстрована дитяча питна вода в реєстрі Росспоживнагляду. Зробити це можна на сайті fp.crc.ru.