Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » П'ять причин, чому вам варто полюбити кіноа

П'ять причин, чому вам варто полюбити кіноа

Незважаючи на зростаючу популярність кіноа, багато хто все ще ставляться до неї з обережністю, не усвідомлюючи всієї її корисності. Виправляємо ситуацію і розповідаємо, за що вам варто полюбити цю крупу.
Кіноа — чудодійна крупа, яка прийшла до нас з країн Південної Америки — довгий час була незаслужено обділена увагою широкої громадськості. І зовсім дарма! Адже за своїм складом вона ні трохи не поступається, а багато в чому навіть перевершує багато популярні злаки.

В останні роки ситуація змінилася, і все більше людей, які прагнуть вести здоровий спосіб життя, стали вводити кіноа в свій раціон. Але, незважаючи на зростаючу популярність, багато хто все ще з настороженістю ставляться до цієї незнайомої крупі, не усвідомлюючи всієї її корисності. Ну що ж, виправляємо ситуацію — ми знаємо як мінімум 5 причин, чому вам варто полюбити кіноа.
1. Вітаміни і мінерали

Кіноа — найцінніший джерело багатьох вітамінів і мінералів. Її багатий склад вражає уяву. Судіть самі: вітаміни групи В, Е, рибофлавін, ніацин, тіамін і фолієва кислота; залізо, марганець, мідь, фосфор, калій, магній і селен.

Так, що міститься в крупі кіноа калій допомагає контролювати кров'яний тиск, ніацин сприяє нормалізації роботи мозку і центральної нервової системи, а залізо — служить для профілактики анемії.

При цьому кіноа досить низькокалорійний продукт: 180 грамів приготовленої крупи містять всього 220 калорій.

2. Незамінний джерело білка

Кіноа — справжнє джерело рослинного білка, за що цю крупу дуже люблять вегетаріанці. Його кількість в крупі становить близько 16 %, при тому що у рисі міститься всього 7,5 % білка, а у пшениці ― близько 3,5 %.

Амінокислотний склад білків вкрай збалансований і містить 8 незамінних амінокислот, у тому числі протеїн, який сприяє загоєнню тканин і формуванню міцних кісток, і ізолейцин, стабілізує рівень цукру в крові.

Білок кіноа дуже схожий з молочним білком, але засвоюється набагато легше, завдяки чому він особливо корисний вагітним, спортсменам і дітям.

3. Цінне джерело клітковини

кіноа досить високий вміст клітковини, що дозволяє віднести її до групи складних вуглеводів.

Згідно з дослідженнями, проведеними в 2005 році в Міланському університеті, кіноа набагато краще насичує, ніж пшениця та рис, а тому є більш ефективним засобом контролю за апетитом і, як наслідок, вагою.

4. Не містить глютену

останнім часом все більше і більше людей страждають від непереносимості глютену, з-за чого змушені відмовитися від багатьох корисних злаків: пшениці, рису, булгуру та інших.

Кіноа ж відноситься до продуктів, які не містять глютен, а значить, може без побоювання включатися в раціон усіма, хто страждає від целіакії (непереносимість глютену) і алергічної реакції на цей білок.

5. Допомагає в профілактиці багатьох захворювань

Кіноа не дарма відносять до числа суперфудов — продуктів, які за своїм складом максимально наближені до лікарських засобів. Часте вживання цієї крупи допомагає зміцнити кісткову і м'язову тканину, служить для профілактики діабету і серцево-судинних захворювань, виводить з організму токсини, шлаки і холестерин.

Особливо хочеться відзначити здатність кіноа полегшити, а то й зовсім усунути мігрень, від якої в останні роки страждає все більше і більше людей. Відбувається це за рахунок високого вмісту в кіноа магнію, розслабляючого судини, і рибофлавіну, забезпечує енергообмін в головному мозку.