Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » П'ять вагомих аргументів за і проти кави

П'ять вагомих аргументів за і проти кави

Важко уявити наше життя без кави. Деякі не можуть почати без нього день, а інші звикли зустрічатися з друзями за чашкою підбадьорливого напою. Плюси і мінуси кави шукайте в новому огляді.
Кави — це один з найпопулярніших напоїв у всьому світі. Вранці він допомагає прокинутися і налаштуватися на продуктивний день, у вихідні він об'єднує друзів, які давно не бачилися — поза часом і простором він змушує кавоманів тремтіти і захоплюватися.

не Дивно, що навколо кави утворилася велика кількість міфів, припущень і протиріч. Учені і дослідники не втомлюються сперечатися, чого ж кави більше — користі чи шкоди.

Напевно з великою кількістю міфів про каву і його дії на організм людини ви вже знайомі. Ми знайшли кілька нових цікавих фактів про настирливому напої, які допоможуть вам докопатися до суті і вирішити для себе, чи варто так сильно любити каву чи ні.
За: кава знижує ризик виникнення онкологічних захворювань

Дослідження вчених неодноразово підтверджували, що кава допомагає боротися з раком. Науково доведено, що регулярне вживання 4 чашок свіжозвареного чорної кави без цукру, вершків, молока і інших добавок допомагає знизити ризик виникнення онкологічних захворювань. Були проведені дослідження, в ході яких було встановлено, що така ймовірність зменшується на цілих 20%. Особливо корисний цей напій для шкіри.
Проти: кава провокує запалення

На жаль, кава дійсно провокує розвиток запалень в організмі. Однак важливо уточнити, що це відбувається лише в певних ситуаціях. Якщо точніше, то в стресові момекопіюв. вашого життя. Чи бувало таке, що збираючись на важливі наради, відповідальний іспит або іншу важливу подію, ви випивали 2-3 чашки кави? Мабуть, кожен може пригадати подібне.

Пояснимо докладніше, що ж відбувається в цей момент у вашому організмі. Кава провокує вироблення інсуліну, а під час стресу сам організмырабатывает гормон кортизол. Взаємодіючи, вони призводять до зайвої вироблення жиру і посиленій роботі сальних залоз. В результаті всі запалення лише загострюються.
Проти: кава посилює акне

Якщо ви страждаєте від акне, то вживання улюбленого напою варто обмежити, лбо виключити зовсім. Кава не найсприятливішим чином позначиться на стані вашої шкіри. Особливо якщо ви звикли пити його з різними добавками: молоком, цукром, вершками та іншими штучними підсолоджувачами.

Так, молоко містить у своєму складі гормони росту, які викликають шкірні запалення. Штучні підсолоджувачі і цукор, навпаки, сприяють різкому увеличению рівня інсуліну в крові, що не дуже-то добре для шкіри.
За: кава не викликає зневоднення

Про каву придумують всілякі міфи, які копіюються, передаються з вуст в уста і значно спотворюють загальну картину, допомагає сформувати об'єктивну думку про продукт. Один з таких распространенных міфів повідомляє, що кава провокує зневоднення організму. Це не так. Ймовірно, цього міфу посприяло правило здорового способу життя, яке свідчить, що в день людина повинна випивати 1,5–2 літра чистої питної води, а не яких-небудь інших напоїв.

Між тим кава не містить у своєму складі сечогінні засоби і навряд чи зможе повлиять на процес зневоднення організму. Однак шкіру він трохи сушить. Тому якщо ви любите каву, то не забувайте про норму споживання рідини і тримайте її на рівні.
За: кава містить антиоксиданти

Кави — це цінне джерело антиоксидантів. Як відомо, ці речовини допомагають організму боротися з вільними радикалами, які руйнують організм зсередини. Антиоксиданти зміцнюють імунітет, підвищують захисні сили організму і покращують роботу багатьох органів людини.

Однак не слід перебільшувати достоїнства кави. Антиоксидантів в ньому не більше, ніж у звичних нам фруктах і овочах.
Таким чином, можна прийти до висновку, що пити каву можна, але в помірних кількостях. Саме так можна витягти з нього максимум користі і не дати його шкідливим властивостями почати свою дію.