Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як правильно вибирати оливкова олія: 10 порад

Як правильно вибирати оливкова олія: 10 порад

Оливкова олія — це цінний джерело вітамінів і мінералів. Як правильно вибирати цей продукт, читайте в огляді.
Оливкова олія міцно увійшло в наше життя. Сучасні господині полюбили його за прекрасні смакові якості, здатність прикрасити будь-яку страву і абсолютну користь для організму людини.

Оливкова олія — це цінний джерело антиоксидантів, які зміцнюють імунітет, допомагають підтримувати організм у тонусі, покращують роботу серцево-судинної системи, мозку та інших органів. Крім того, в цьому продукті містяться інші цінні речовини, серед яких фосфатиди, вітаміни Е і К, поліненасичені жирні кислоти.

Ми склали для вас керівництво з цінних 10 правил, які допоможуть вам вибрати якісне оливкове масло.
1. Придивіться до кольору оливкової олії

Вибір оливкової олії доцільно починати з огляду його зовнішнього вигляду. Найчастіше він може сказати багато про якість продукту. На колір оливкової олії впливають різні фактори: це і час збору врожаю, і стиглість оливок, і наявність домішок. В ідеалі оливкова олія повинна бути красивого золотистого кольору, який грає різними відтінками. Ні в якому разі вона не повинна віддавати сірим і занадто жовтим — це говорить про неякісному продукті.

2. Спробуйте оливкова олія

Звичайно, в магазині у вас не буде можливості вибрати оливкове масло, керуючись цією радою. Однак пошук ідеального продукту не закінчується в супермаркеті. Вдома ви можете вивчити смакові характеристики масла, подивитися, як воно проявить себе в процесі приготування того чи іншого блюда, і вже після цього винести остаточний вердикт.

Зверніть увагу на смак оливкової олії. Він може бути насиченим, інтенсивним, іноді гіркуватим, солодкуватим, солоним і навіть з кислинкою. Відхиленням від норми вважається водянистість, оцтовий або металевий присмак, згірклість.
3. Шукайте на упаковці напис extra virgin

На прилавках магазинів представлено оливкова олія 3 основних категорій: натуральне (virgin), очищену (refined) і жмыховое (pomace). Щоб придбати продукт з цілою купою корисних властивостей, ви повинні знайти на етикетці напис extra virgin — саме вона є гарантом ідеальної якості. Таке масло не піддавалося хімічній обробці і виготовлено з оливок кращих сортів за допомогою механічної обробки (холодний віджим). Воно ідеально підходить як для кулінарних, так і для косметичних цілей.

4. Звертайте увагу на абревіатури

На цьому вивчення етикетки не повинно закінчитися. Існують і інші розпізнавальні знаки, які допоможуть вибрати якісне оливкове масло. Наприклад, важливі абревіатури. Шукайте напис DOP (denominacion de origen protegida). Вона говорить про те, що оливкова олія виготовлена з оливок кращих сортів і розлито в тому ж регіоні, де й було зроблено. А це означає, що продукт марочний і виготовляється за найвищими стандартами, піддається постійним перевіркам.
5. Якщо ви хочете заощадити, то зупиніть вибір на міксі

Не секрет, що оливкова олія, особливо якісне, це досить дорогий продукт. Якщо ви не проти заощадити, то купуйте мікс з рафінованої олії та олії холодного віджиму — це здорова альтернатива категорії extra virgin. Воно не так оздоровлює і омолоджує організм, як продукт вищезазначеного сорти, але може сміливо використовуватися для смаження, тушкування і варіння.

6. Дізнайтеся, в якій країні було виготовлено масло

Обов'язково подивіться на країну-виробника. Ця інформація в обов'язковому порядку повинна фігурувати на етикетці. Лідерами з виробництва оливкової олії є Іспанія, Греція, Італія, а також Туреччина, Ізраїль і Сирія. Намагайтеся купувати масло саме з цих країн. Перевірте наявність штрих-коду країни-виробника. Якщо масло було виготовлено в країні, що входить в Європейський Союз, то пошукайте також наявність знака ЄС.
7. Для смаження підходять не всі категорії оливкової олії

Якщо ви збираєтеся піддавати оливкова олія термічній обробці, то вам слід знати, що не всі сорти підходять для цих цялин. Так, саме корисне оливкова олія категорії extra virgin для смаження зовсім не годиться. Цінні речовини, які при заправці салатів оздоровлюють організм, при нагріванні перетворюються ледь не в канцерогени.

Рафінування видаляє з оливкової олії корисні речовини, але при цьому робить його безпечним при термічній обробці. Рафінована олія підходить для смаження, тушкування, варіння та іншої термічної обробки. Жмыховое масло також підходить для цих цілей, хоча найчастіше воно використовується для випічки.

8. Знайдіть інформацію про кислотності оливкової олії

Кислотність оливкової олії — це ще один важливий показник, на який варто звернути увагу, якщо мова йде про покупку якісного продукту. Вона визначається вмістом олеїнової кислоти в олії — чим нижче ця цифра, тим оливкова олія якісніше. Для масла категорії extra virgin кислотність не повинна перевищувати 1%, просто virgin — 2%, а для рафінованої — 1,5%.
9. Купуйте масло в правильній упаковці

Звертайте увагу не тільки на зовнішні характеристики самого масла, але і на його упаковку — вона також повинна бути правильною. Рекомендується упаковувати оливкову олію у скляну затемнену пляшку — це захистить продукт від впливу прямих сонячних променів. Тара повинна бути герметично закритою і неушкодженою.

10. Не забувайте про дату виготовлення

В гонитві за якісним продуктом і в пошуку заповітних слів на етикетці, споживачі часто забувають про такий момент, як термін придатності продукту. Між тим при купівлі оливкової олії це важливо. В середньому воно зберігається близько 18 місяців з дня виготовлення. Намагайтеся вибирати наймолодше із запропонованих масел — саме воно буде максимально корисно для вашого здоров'я.