Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім кращих поєднань корисних речовин для здоров'я і краси

Сім кращих поєднань корисних речовин для здоров'я і краси

Не секрет, що деякі продукти краще парами, щоб містяться в них речовини допомагали засвоюватися і посилювали ефективність один одного. Ділимося найкращими прикладами таких пар.
Якщо ви цікавитеся здоровим харчуванням, то напевно вже чули про тому, як слід правильно поєднувати продукти. Виявляється, потрібно приділяти увагу не лише правильного поєднання білків, жирів і вуглеводів. Надзвичайно важливо враховувати, що певні корисні речовини не можуть засвоїтися без присутності інших — наприклад, всім відомі пари "кальцій + вітамін D" і "бета-каротин + жири" працюють краще, якщо їх вживати одночасно. І таких комбінацій чимало.

В сьогоднішньому огляді розповідаємо про такі нерозлучні дуети корисних речовин, взаємно підсилюють засвоєння або корисне вплив один одного.
1. Кальцій і вітамін D

Як відомо, вітамін D необхідний для засвоєння кальцію — ця "нерозлучна парочка" знайома нам ще зі шкільної лави. Спектр їх дії — зміцнення кісткової тканини, тому в цілях профілактики остеопорозу і для міцності кісток перед зимовим сезоном обов'язково зверніть увагу на цей дует.

Де шукати: кальцій — в сирі, сої, молочних продуктах, капусті. Вітамін D — у рибі і яєчних жовтках.

2. Сірка й цинк

Роздумуєте, як саме допомогти своєму організму пережити сезон застуд? Найкраще з цією завданням впорається поєднання цинку і сірки — дует елементів, що підвищують опірність організму. Діє це комбо так: сполуки сірки сприяють кращому поглинанню цинку, а цей мінерал, в свою чергу, підвищує захисні сили організму і прискорює регенерацію тканин.

Де шукати: сірку — в часнику і цибулі, цинк — у бобових, насіння гарбуза, морепродуктах.
3. Вітаміни С і Е

Батьки багатьох школярів стурбовані зором своїх дітей. Та й дорослим, чия робота пов'язана з багатогодинним сидінням за монітором, було б корисно задуматися про збереження здоров'я своїх очей. Рішення є: на сторожі хорошого зору варто комбінація вітамінів С і Е. Кожне з цих речовин має величезне вплив на очі і їх здоров'я: вітамін Е відповідає за тканини, а вітамін С зміцнює кровоносні судини.

Де шукати: вітамін Е — горіхової пасти, рослинних оліях, насінні. Вітамін С — у капусті, полуниці, ківі, цитрусових, перці.

4. Вітамін С і залізо

Чи помічали ви коли-небудь, що лікарі часто призначають курс залізовмісних препаратів разом з аскорбіновою кислотою? Справа в тому, що вітамін С насправді збільшує засвоєння заліза, посилюючи його всмоктування в ШКТ. Що ж нам дасть це поєднання? Звичайно, поліпшення складу крові і постачання тканин киснем, оскільки залізо входить до складу гемоглобіну. Ну а вітамін С позитивно впливає на стан ясен, серця і шкіри.

Де шукати: залізо — в проростках пшениці, какао-бобах, шпинаті. Вітамін С — в полуниці, цитрусових, ківі, крес-салаті.
5. Корисні жири і вітамін К

Ви напевно чули про цілющий вплив на серцево-судинну систему гречки, горіхів і жирних сортів риби. А вся справа в тому, що нашому серцю і судинам дуже подобається поєднання корисних жирних кислот і вітаміну К — разом вони нормалізують рівень холестерину, стан стінок судин і в'язкість крові. А пояснюються ці ефекти тим, що для засвоєння вітаміну К необхідні жирні кислоти, так що обов'язково поєднуйте продукти, в яких вони містяться.

Де шукати: корисні жири — в горіхах, насінні чіа, льону, конопель, рослинних оліях, авокадо. Вітамін К — в гречці, ріпі, листових овочах, брокколі.

6. Корисні жири і каротин

Молода, свіжа, буквально світиться зсередини шкіра — це саме той образ, заради якого дівчата готові витрачати на уходовую косметику цілі статки. А адже всього-то варто трохи змінити свій раціон харчування, зробивши акцент на продукти, багаті бета-каротином і корисними жирними кислотами. Справа в тому, що у нашому організмі бета-каротин перетворюється на вітамін А при взаємодії з жирами, тому й вживати їх треба разом. Адже саме вітамін А і робить це магічне дію на шкіру.

Де шукати: бета-каротин міститься в продуктах помаранчевого кольору — моркві, абрикосах, перці, гарбузі, папаї. Джерела корисних жирів — насіння чіа, льону, конопель, рослинні олії.
7. Кальцій і інулін

Страждаєте від проблем з органами травлення? Зверніть увагу на комбінацію кальцію і інуліну. Цей особливий вид клітковини виступає в ролі пребіотика — продукту, сприяє нормалізації мікрофлори. Також ця речовина покращує засвоєння кальцію з вступників продуктів, що сприяє зміцненню зубної емалі і позитивно впливає на кісткову тканину.

Де шукати: кальцій — в молочних продуктах, сирі, капусті. Інулін — в топінамбурі, цикорії, артишоках, цибулі і листі кульбаби.