Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як вибрати ідеальне м'ясо для соковитого стейку

Як вибрати ідеальне м'ясо для соковитого стейку

Смачний, соковитий стейк бере свій початок ще з шматки сирого м'яса, адже саме від якості вихідного продукту багато в чому буде залежати, яким вийде блюдо.
Ми вже ділилися секретами приготування ідеального стейка, а сьогодні хочемо особливо приділити увагу вибору м'яса.

Класичний стейк готується з яловичини. Оскільки частини туші відрізняються за будовою волокон, жирності та іншим параметрами, різні відрізи будуть давати абсолютно різні результати. Тому в залежно від того, з якої частини взято м'ясо, готується конкретний вид стейка.

Всього налічується близько 100 різних видів, ось найпопулярніші 7 з них.
Рибай

Улюблений вид стейка всіх м'ясників з м'яса подлопаточного відрізу. З численними тонкими мармуровими з прошарками жиру, які надають м'ясу соковитість. Хоч і не самий ніжний стейк, але з дуже характерним смаком.

Ти-бон

Шматок з спинно-поперекового відрізу, з кісточкою, нагадує за формою букву Т.

Філе-міньйон

найніжніша частина центральної філейної вирізки, без кісток. Не готується "з кров'ю" подається у вигляді "пенька" висотою в 5 сантиметрів. Однак не чекайте від цього відрізу насиченого смаку з-за аскетичного кількості жиру.
Клаб-стейк

Ще один відріз з невеликий реберної кісткою, вирізається з спинний частини туші.

Портерхаус

Хтось вважає цей соковитий відріз "королем стейків", оскільки, по суті, це 2 види стейка в одному. З одного боку, це відріз з тонкого краю з Т-образною кісткою, а з іншого — досить велика частина ніжною вирізки.

Стріплоін

Філейний стейк з "самим яловичим" смак, роблять його з відрізу тонкого краю поперекової частини туші.

Тендерлоін

М'якоть м'яса плоско-овальної форми, нарізані упоперек волокон.
вибирати м'ясо для стейка

Припустимо, з видом стейка ви визначилися. Наступний крок — придбати якісне м'ясо, дотримуючись підказкам.

1. Намагайтеся брати м'ясо на ринку

Найчастіше якість м'яса на ринку набагато вище магазинного, особливо коли мова йде про дорогою яловичині. Плюс завжди є можливість помацати і понюхати незапакованное м'ясо, яке ні в якому разі не повинно пахнути неприємно. Ну і суперлайфхак: подружитися з м'ясником і претендувати на відрізи "з рекомендацією".
2. Не купуйте заморожене м'ясо

Заморозка хоч і дозволяє продовжити термін життя продукту, але вкрай негативно позначається на властивостях розмороженого шматка. Застигла волога, перетворюючись в кристали, розсовує і розрізає волокна — в результаті виходить занадто млявий або, навпаки, жорсткий стейк.

3. Вивчіть колір і поверхню

Колір м'яса — один з головних критеріїв свіжості. Якісна яловичина повинна бути рівної червоного кольору з білим жиром, рівномірно розосередженим по поверхні. Блідо-рожевий або ніжно-червона кірка подсохшего м'яса — нормальне явище, а от сторонніх плям, патьоків і слизу бути не повинно. Проведіть пробу пальцем: гарне й свіже м'ясо має бути щільною, пружною консистенції, а вм'ятина від пальця швидко розгладжується.