Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Не сідати: 7 найбільш небезпечних дієт

Не сідати: 7 найбільш небезпечних дієт

Хіт-парад найпопулярніших ударних методів у боротьбі із зайвою вагою, як і раніше, очолюють строгі дієти. Задаємося питанням: а чи так вже вони безпечні для здоров'я?
Багато хто з тих, хто зневірився в гонитві за ідеальним силуетом, заради поставленої мети готові буквально згорнути гори: годинами пітніти в тренажерному залі, дорогі проробляти косметичні процедури, ходити по лікарях. Однак хіт-парад найпопулярніших ударних заходів у боротьбі із зайвою вагою, як і раніше, очолюють строгі дієти, які обіцяють швидке і стійке схуднення, зменшення апетиту і прямо-таки перебудову метаболізму.

Проте в гонитві за струнким силуетом завжди слід задаватися питанням: а чи так нешкідливо для здоров'я, ніж я збираюся зараз зайнятися? Адже найчастіше шкоди від цих радикальних заходів значно перевищує користь, а оскільки будь-яка дієта – це обмеження в надходженні поживних речовин, деякі з них і зовсім небезпечні для будь-якої людини. Які ж з дієт найбільш шкідливі і чому? Розбираємося у сьогоднішньому огляді.
1. Дієта з яблучним оцтом

При такій дієті ви можете харчуватися по-старому, однак у звичні страви протягом 7-10 днів треба буде обов'язково додавати яблучний оцет, який, згідно з правилами цієї дієти, є чарівним каталізатором метаболізму.

Не варто замовчувати, що частка правди в цьому частково є, адже додавання будь-яких органічних кислот в помірних кількостях благотворно позначається на роботі органів ШКТ, однак у всьому потрібно знати міру. Якщо ж щодня "топити" їду в яблучному оцті, то травлення точно не скаже спасибі: постійне роздратування слизової оболонки шлунка і кишечника може обернутися запаленням, загострення гастриту, панкреатиту, коліту або навіть виразкою.

2. Солодка дієта

Віддушина для ласунів. Суть цієї дієти – протягом 5-7 днів харчуватися виключно солодощами, особливо шоколадом. Обмежена лише кількість — не більше 100 грамів, які слід запивати чорною кавою без цукру.

За рахунок надходження великої кількості глюкози на деякий час ви забудете про почуття голоду, однак наслідки вже не такі райдужні: різке коливання цукру в крові, печія, мігрені, загальна слабкість і вбите травлення. Фахівці також вважають, що вуглеводний сплеск, супроводжуваний різким обмеженням інших речовин, що негативно позначиться і на роботі гормональної системи, чого однозначно не стоять кілька втрачених кілограмів.
3. Монодієта

Досить поширена дієта, сенс якої полягає в тому, щоб протягом певного часу — зазвичай 7 або 10 днів — використовувати в раціоні тільки один вид продуктів. Допускається лише додавання води і чаю. Худнуть таким радикальним чином на яблуках, кефірі, фініках, гречці і навіть кавуни. Що ж шкідливого в такому методі?

Слід обмовитися, що мова йде саме про тривалої концентрації на одному продукті, адже 1-2 розвантажувальних дні на рибі або тієї ж гречки часто радять навіть лікарі. А ось при тривалому регулярному надходженні одних і тих же речовин часто спостерігається їх надлишок: цитрусові небезпечні збільшенням фруктових кислот, дратують стінки ШЛУНКОВО-кишкового тракту; кавуни буквально перевантажують нирки і посилюють набряклість; гречка гальмує рух калових мас надмірною кількістю клітковини. А ось кефіру рекомендується випивати і зовсім не більш 1-2 склянок дня, оскільки містяться в ньому кислоти при підвищеній концентрації негативно впливають на стан кишечника.

4. Дієта на рідинах

Вона ж питна або сокова дієта. Протягом 7-10, а то й 30 днів необхідно харчуватися виключно рідиною: пюре, соками, бульйонами і трав'яними відварами.

Варто говорити, що тривале позбавлення організму твердої їжі негативно позначається на роботі травлення? Справа в тому, що організм дорослої людини просто не пристосований до постійного прийому такої перетертої, рідкої їжі, оскільки нерозчинні, тверді компоненти, в тому числі клітковина, не тільки стимулюють перистальтику кишечника, але і активують вироблення ферментів, а саме по собі жування викликає слиновиділення і запускає процес травлення.
5. Низкоуглеводная дієта

Так, і розкручену кремлівську дієту, і навіть дієти Дюкана деякі фахівці відносять до розряду небезпечних для здоров'я. Справа в тому, що при такій дієті мається на увазі жорстке обмеження кількості з'їдених вуглеводів і висока концентрація в їжі білка, що знову ж таки дещо нагадує принцип монодієти незбалансованістю надходять речовин.

Організм відчуває дефіцит глюкози, що негативно позначається на працездатності, помітно загальмовується реакція та продуктивність. При недотриманні рекомендованого питного режиму часто настає зневоднення організму, перевантажуються нирки, печінка і судини.

6. Гормональна дієта

На такій дієті вам належить знизити добове споживання калорій і вводити гормон хоріон, який здатний активувати обмін речовин, спалювання жирової тканини і зменшити відчуття голоду.

Однак з іншого сторони, на сьогоднішній день не існує повністю підтверджених даних, говорять про ефективність і безпеку даного методу, тому оцінити можливі ризики представляється скрутним. А от про негативні наслідки порушення гормонального балансу, напевно, відомо багатьом — відбувається штучна стимуляція яєчників і прискорюється ріст пухлин.
7. Дієта з допомогою "таблеток"

Офіційно заборонені для виробництва і продажу в Росії, вони то і справа просочуються на ринок і потрапляють в руки зневірених худнуть. Реклама говорить нам про повністю натуральних компоненти, з яких складаються ці таблетки, а також про їх здатності спалювати жир і зменшувати апетит.

Як би нам ні хотілося вірити в диво, "чарівної таблетки для схуднення ще не придумали. Частіше всього в таких таблетках містяться... яйця паразитів, які повинні оселитися в організмі і споживати частину поживних речовин господаря, виділяючи власні шкідливі токсини. Другий безрадісний варіант складу таблеток – проносні компоненти найсильніших психотропних речовин, вкрай негативно впливають на стан мозку, печінки і травної системи.