Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять принципів вегетаріанства для тих, хто хоче поміняти орієнтацію

Десять принципів вегетаріанства для тих, хто хоче поміняти орієнтацію

Завжди відмінний настрій, грамотний підхід до вибору продуктів, нереальне різноманітність їжі та багато іншого: може, не так уже й погано бути вегетаріанцем і варто поміняти харчову орієнтацію?
Як ви знаєте, систему харчування, при якій з раціону повністю або частково виключаються продукти тваринного походження, прийнято називати вегетаріанством. Воно, у свою чергу, ділиться на 3 основних напрямки: веганство з повною відмовою від усіх тваринних продуктів, лактовегетаріанство, допускає вживання молока і молочних продуктів, і лактоововегетаріанство, при якому можна їсти ще і яйця.

До вегетаріанської системи харчування люди приходять з дуже різних причин: бажання оздоровити свій організм або просто схуднути; етичний аспект вбивства тварин; необхідність духовного очищення через упокорення своєї плоті або короткочасний відмова від тваринної їжі в період постів.

Чим би людина не керувався, змінюючи систему харчування, існує кілька основних принципів, які актуальні і для новачків, і для досвідчених вегетаріанців. Ми відібрали для вас 10 пунктів.
1. Максимальна разнообразие рослинної їжі

В середньому людина може вживати в їжу близько 1000 видів рослин, однак, маючи можливість доповнювати раціон продуктами тваринного походження, про різноманітність фруктів, ягід та овочів ми часто забуваємо. Вегетаріанці ж використовують дари природи по максимуму. Всупереч розхожій думці, що тільки тваринна їжа багата білками, люди, виключивши її з раціону, споживають багато насіння і пророщених паростків, наприклад, пшениці або сої.

2. Тільки корисні жири і ніяк інакше

Жири необхідні для побудови здорових клітин організму, але вони повинні бути "правильними", поліненасиченими. Саме такі у великій кількості містяться в горіхах, авокадо і оливках, якими багатий раціон будь-вегетаріанця. А в поєднанні зі свіжими овочами вони сприяють швидкому насиченню організму і, незважаючи на свою високу калорійність, не відкладаються у вигляді зайвих сантиметрів на талії.
3. Завжди свіжоприготовані страви

Вегетаріанці приділяють велику увагу процесу приготування їжі. Адже часто для них це не просто система харчування, заснована тільки на рослинних продуктах, а ще й культура, філософія їжі. Найчастіше вегетаріанці зводять до мінімуму час термічної обробки їжі або зовсім виключають цей етап приготування (як, наприклад, сироїди) і ніколи не зберігають готові страви в холодильнику.

4. Взагалі ніяких токсинів

Клітковина з натуральних продуктів позитивним чином позначається на роботі шлунково-кишкового тракту, сприяючи очищенню кишечника. Таким чином вже в перші дні відмови від тваринної їжі можна відчути приплив енергії і життєвих сил як у зв'язку з механічної чищенням, так і завдяки антиоксидантам, що містяться у багатьох фруктах і овочах, наприклад, в помідорах.
5. Реальне пробострение інстинктів

максимально Дотримуючись натуральної системи живлення, людина, безумовно, прагне вибрати для себе найкраще. Вегетаріанство не допускає використання в їжу недозрілих або, навпаки, несвіжих продуктів — вони просто марні з енергетичної точки зору і гірше засвоюються організмом. Це змушує інстинктивно напружувати наш нюх і дотик, щоб вибрати самий свіжий плід, який принесе організму максимальну користь.

6. Побідиольше вітамінів і мінеральних солей

Саме цими компонентами багаті всі сирі овочі і фрукти, які і є основою раціону будь-вегетаріанця. Така їжа швидко і легко перетравлюється, не викликаючи процесів бродіння і гниття. Саме тому люди, які відмовилися від тваринної їжі, рідше страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
7. Постійне питво незважаючи на бажання

Незважаючи на те, що фрукти і овочі містять в собі велику кількість води, додаткове її споживання відіграє важливу роль. Нерідко вегетаріанці зі стажем відмовляються від будь-яких напоїв, зокрема, містять кофеїн, на користь простої води. Не забувайте, що відома норма в 6-8 склянок на день досить умовна. Сучасні вчені рекомендують обчислювати її за формулою "вага тіла (в кілограмах) х 35" для чоловіків і "вага тіла (в кілограмах) х 31" для жінок. Отриманий результат в мілілітрах і буде вашою денною нормою.

8. Першим ділом фрукти, ну а решта потім

Давно відомо, що фрукти перетравлюються швидше будь-якої іншої їжі, тому їх рекомендується вживати окремо або до їжі, а не на десерт, як багато хто звик. Серед вегетаріанців величезною популярністю користуються всілякі смузі: овочеві з додаванням великої кількості зелені — на сніданок для запуску всіх травних процесів, а також фруктові — протягом дня для підтримки рівня цукру в крові, від якого безпосередньо залежить наша працездатність.
9. ні гаряче, Ні холодно: тепла їжа

Серед вегетаріанців існує негласне правило, згідно з яким споживані блюда не повинні бути гарячими, ні холодними. Особливо це актуально в зимовий час року, коли, скажімо, салат, приготований виключно з сирих, які лежали в холодильнику овочів, рекомендується залишити на годину на столі, щоб він досяг кімнатної температури.

10. Завжди гарний настрій

Навіть якщо причина, що змусила людину відмовитися від тваринної їжі, лежить далеко за межами духовних потреб, цей принцип вегетаріанства слід перейняти абсолютно всім. Готуйте їжу в гарному настрої, сідайте за стіл з усвідомленням, що їжа, яку ви їсте, це шлях до здоров'я, краси і гармонійного життя. Саме в цьому випадку вона принесе вам більше користі і задоволення.