Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять популярних міфів про алкоголь, які не є правдою

Десять популярних міфів про алкоголь, які не є правдою


Самі того не помічаючи, ми регулярно приймаємо рішення, керуючись загальновідомими міфами, званими також народними радами. Особливе "відомство" таких легенд і методів — це алкогольні міфи, які диктують нам певні правила щодо того, у якій послідовності слід пити і чим слід закушувати, щоб уникнути похмілля або, навпаки, швидше сп'яніти. Чим же є ці міфи — перевіреною роками народною мудрістю або ж популярним масовим помилкою?

Для сьогоднішнього огляду ми зібрали 10 смішних міфів про алкоголь і встановили істину, яка допоможе переглянути ваші звички і зробити ранок після вечірки більш ясним і райдужним.


1. Від вживання пива розвивається "пивний живіт"

Якщо ви додали кілька сентиментів талії, не поспішайте в усьому звинувачувати пінне пиво. Вчені схиляються до того, що в алкоголі пива немає нічого магічного. Будь-який алкоголь має високий вміст цукру, і в разі зловживання кожним видом спиртного ви можете додати у вазі, тому бажано контролювати не вид напою, а його кількість.

2. Кава здатна протверезити

Міф про витверезного ефект кофеїну на ділі є не більше, ніж небезпечним для організму помилкою. Дослідження показують, що кава, звичайно, здатний побороти сонливість, викликану алкоголем, але ніяк не допомагає протверезіти, оскільки цього можна досягти лише після повного засвоєння і виведення алкоголю, на що кава, на жаль, ніяк не в змозі вплинути.


3. Чоловіки і жінки однакового зросту можуть пити однаково

Медики радять жінкам пам'ятати, що намагаючись досягти рівності в усьому, в тому числі і в кількості випитого в чоловічій компанії алкоголю, слабка стать насправді досягає стану алкогольного сп'яніння швидше. Дослідження, проведені серед жінок і чоловіків однакового зросту і ваги, пояснили цей ефект різницею в м'язової-жировому будові організму, що збільшує концентрацію алкоголю в крові жінок.

4. Абсент є галлюциногенним напоєм

Вважається, що психоделічний ефект абсенту надає речовина туйон, що міститься в екстракті полину. Але тут важливо розуміти, що склад сучасної абсенту має мало спільного з тим же абсентом, з-за якого страждало суспільство більш 100 років тому. По-перше, зміст туйона в абсенті сьогодні приблизно в 25 разів менше. По-друге, крім полину, до складу смарагдового напою входили і інші трави, які при регулярному вживанні здатні викликати галюцинації. А по-третє, сучасна медицина і зовсім не змогла виявити особливих галюциногенних властивостей у туйона.


5. Змішування алкоголю з енергетиками більше п'янить

Якщо ваша мета на сьогодні — напитися і забутися, не поспішайте замовляти подвійну горілку з "Рэдбуллом" в барі. Університет штату Каліфорнія повідомляє, що алкоголь, який змішується з енергетичними напоями, як правило, містить те ж кількість алкоголю, що і пиво з вином, проте додавання кофеїну може призвести до драматичної інтоксикації. По суті, людина буде мати те ж вміст алкоголю в крові, як і без порції енергетика, однак стимулятори будуть одночасно надавати якийсь тонізуючий ефект, що багато хто помилково вважають показником сп'яніння.

6. Не можна знижувати градус

Дійсно грамотна послідовність випитого здатна якось вплинути на наше стан вранці? На жаль, зовсім немає. Насправді підвищення і пониження градуси є приватним випадком чергування напоїв, які можуть ускладнити роботу печінки, а от послідовність "градусів" ніякої ролі не грає. Тому якщо ви хочете хоч якось мінімізувати наслідки бурхливої вечірки, просто зупиніться на одному вигляді напою — організму буде легше з нею впоратися.


7. Блювота допомагає протверезіти

Це ще один міф, який гуляє по світу з незапам'ятних часів. Народний спосіб швидкого протрезвіння свідчить, що блювота здатна вигнати алкоголь, що міститься в шлунку, і зупинити його від подальшого всмоктування в кров. На жаль, і цей популярний метод є помилкою, так як алкоголь, який вже знаходиться у вашій крові, буде викликати стан сп'яніння до тих пір, поки він не буде повністю виведений з організму. Тому блювота здатна лише вберегти від подальшої інтоксикації.

8. Алкоголь світлого або прозорого кольори не викликає похмілля

насправді, якщо ви переберете горілки з содовою, то на наступний день вам рівно також доведеться страждати від похмілля — тут все вирішує кількість незалежно від кольори. Однак коли мова йде про адекватних кількостях спиртного, то дійсно напої світлого кольору дещо безпечніше, оскільки в них потенційно міститься менше побічних продуктів спиртового бродіння, викликають похмілля.


9. Алкоголь вбиває клітини мозку

Цей міф неабияк нервує студентів вузів, які люблять весело проводити час на вечірках, а потім в останні години готуватися до сесії. Але на щастя, це припущення є лише міфом — про це в газеті "Нью-Йорк Таймс" заявив доктор Роберт Петней. Він стверджує, що у разі інтоксикації алкоголь дійсно здатний порушити мозкову функцію у дорослих, пошкоджуючи в мозочку сполучення між контактами дендритів. Це дещо послаблює комунікацію між нейронами, але не здатне вбити цілі клітини.

10. Темне пиво міцніше світлого

Цей міф веселить справжніх гурманів пива вже давно. Дійсно, не все пиво прирівняти за змістом алкоголю — тут ви дійсно в руках майстра-пивовара, однак колір пива ніяк не впливає на його міцність. Колір пива є більшою ступеня критерієм сорту і залежить від використання темних типів солоду, час як фортеця обумовлена кількістю солоду, використовуваного при варінні.