Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як правильно чистити креветки: корисні поради

Як правильно чистити креветки: корисні поради


У всьому різноманітті продуктів, які можна знайти на прилавках супермаркетів, досить важко знайти щось дійсно корисне і поживне. Якщо ви хочете харчуватися правильно і мати міцне здоров'я, варто звернути увагу на морепродукти.

Так, обов'язково варто включити в свій раціон креветки. Ці водні мешканки є морськими санітарами і являють собою білок в чистому вигляді. Поліненасичених жирних кислот омега-3 і високоякісного протеїну в цьому продукті в надлишку. Крім того, креветки — це цінне джерело вітамінів і мінералів. В них міститься велика кількість фосфору, натрію, кальцію та йоду.

Однак процес чищення креветок далеко не завжди проходить без труднощів. Розповідаємо, як правильно чистити креветки і зробити цей процес максимально легким, простим і швидким.

Загальні рекомендації

Те, що ви ніколи не чистили креветки самостійно, зовсім не привід відмовлятися від їх покупки. Звичайно, в магазинах і супермаркетах за вас вже зроблять більшу частину роботи, але якщо у вас є можливість купити неочищені морські креветки, то не сумнівайтеся. Не бійтеся почистити їх на своїй домашній кухні. Якщо знати кілька способів і кілька цінних секретів, то цей процес не займе багато часу і сил.

Існує два основних способи, з допомогою яких можна почистити креветки. Так, ви можете зробити це як своїми власними руками, так і кухонними ножицями. Вибирайте будь-який зручний для вас варіант.

З креветок можна приготувати найрізноманітніші страви. Поєднуйте їх з іншими морепродуктами, використовувати як самостійну страву, додавайте в салати і супи. Креветки можна смажити, готувати на пару, запікати. Загалом, не варто відмовляти собі в задоволенні скуштувати вишукані морські продукти, потрібно лише навчитися з ними правильно поводитися.


Як почистити креветки руками

1. Видаліть голову і ніжки

В першу чергу у креветки потрібно видалити голову і ноги. Зробити це дуже легко і просто. Відірвіть Голову, злегка затиснувши її пальцями. Ніжки зберіть в один пучок і потягніть. Вони повинні з легкістю відійти. Якщо виникнуть проблеми з видаленням який-небудь з частин, скористайтесь ножем.


2. Видаліть панцир

Далі переходимо до панцира. Спершу може здатися, що це зробити набагато важче, але це не так. Починайте з голови і ковзаєте пальцями по всьому панцира, відокремлюючи пластинки одну за одною. З граничною акуратністю витягніть панцир так, щоб тушка креветки залишилася цілісною.


3. Видаліть або залиште хвостик

З хвостиком креветки дійте на свій розсуд. Його цілком можна залишити в якості своєрідного прикраси. Суть і корисність від цього не зміняться. Так, хвостик цілком може стати в нагоді, якщо ви готуєте суші або ролли. Він дуже ефектно виглядає на стравах, які ви подаєте до столу. Однак зручніше вживати креветки в їжу все ж тоді, коли його немає. Справа смаку - вирішувати тільки вам.


Як почистити креветки з допомогою кухонних ножиць

1. Видаліть панцир

Якщо голову і ніжки ви вже усунули, саме час перейти до видалення панцира. Зробити це можна не тільки руками, але і за допомогою кухонних ножиць. Цей спосіб допоможе вам виконати цю дію максимально акуратно. Візьміть ножиці і зробіть легкий надріз посередині панцира з боку голови. Повільно рухайтеся прямо до хвостика. Потім акуратно видаліть обидві сторони панцира. Хвостик за бажанням можна залишити, або видалити.


2. Зробіть надріз

Звичайним кухонним ножем зробіть довгий неглибокий надріз по спині тушки. Не натискайте на ніж сильно. Розріз повинен бути легким і не деформувати тушку. Приблизний розмір — це півсантиметра. Ви побачите темну смужку. Це шлунок або кишечник креветки.


3. Акуратно видалити кишкову вену

Тепер видалити кишкову вену. Це можна зробити, підчепивши її кінчиком гострого ножа. Трохи підніміть відня і дістаньте її з допомогою пальців. Постарайтеся зробити так, щоб видалити її всю цілком, а не по маленьких шматочках. Перевірте, чи немає у креветки другий кишкової вени. Як правило, вони розташовуються на животі. При виявленні її варто видалити так само, як і відень на спині.