Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Коричневі і білі яйця: у чому різниця?

Коричневі і білі яйця: у чому різниця?


Здавалося б, така проста справа, як купівля яєць на ділі може викликати чимало запитань. І начебто зрозуміло, від чого можна відштовхуватися, коли мова заходить виключно про сорт яєць, проте останнім часом все частіше можна зустріти різницю в ціні між білими і коричневими яйцями однакового сорту і розміру — чому одні дорожче інших?

Є правдою поширений міф про те, що яйця коричневого кольору здоровіше і корисніше білих, чи це просто чергова пастка маркетологів? З'ясуйте істину з допомогою сьогоднішнього огляду.


Різниця — в курку

Коли справа доходить до відтінку яйця, ключ до розгадки полягає... в породу курей. Отже, кури з білими пір'ям і світлими вушними мочками несуть білі яйця, несучки з червонувато-коричневим оперенням і червоними вушними мочками дають коричневі яйця. Є також породи, які виходять за рамки цього правила, даючи строкаті і навіть блакитні яйця, однак такі види яєць не сильно поширені на полицях магазинів.

Правда, що коричневі яйця краще білих?

Відповідь експертів такий: колір яєць не є показником якості. Коли мова заходить про смак і поживних властивості, немає абсолютно ніякої різниці між білими і коричневими яйцями. Незважаючи на те що часто коричневі яйця коштують дорожче, вони повністю рівноцінні білим.


Правда, що у коричневих яєць шкаралупа товщі?

Думка фахівців з цього приводу також однозначно: фортеця і її товщина шкаралупи повністю ідентичні і в білих, і у коричневих яєць. Якщо ви коли-небудь помічали, що яєчна шкаралупа здається жорсткіше, то причиною буде вік курки, а не колір яйця. Як правило, молоді кури відкладають яйця з твердою шкаралупою, в той час як старі — з більш тонкими оболонками.

Так чому ж коричневі яйця часто дорожче?

Може здатися, що ціна коричневих яєць, ідентичних за якістю білим, насправді не більше, ніж спекуляція на їх більш "натуральному" і природному зовнішньому вигляді, однак це припущення не зовсім вірно. Можливо, і є виробники, які грають на цьому, але найчастіше відповідь полягає в те, що кури з червонувато-коричневими пір'ям, несучі коричневі яйця, крупніше білих курей і вимагають більше корму. Ці додаткові витрати компенсуються, як ви вже здогадалися, більш високою ціною в продуктовому магазині.


Один невеликий нюанс

До всього сказаного існує одна маленька обмовка. Якщо ви коли-небудь пробували яйця домашніх курей, швидше за все, вони були коричневого кольору і відрізнялися від магазинних більш багатим смаком і жовтком яскравого кольору. Навіть в цьому випадку не варто асоціювати кращий смак з коричневим відтінком шкаралупи — ключовим моментом тут буде харчування і корм, які отримувала курка, оскільки саме цей фактор відіграє найбільшу роль у формуванні кольору жовтка і смаку яйця в цілому.

Читайте по темі: як правильно вибирати яйця.