Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » 7 прийомів, які ресторани можуть використовувати проти нас

7 прийомів, які ресторани можуть використовувати проти нас


Погодьтеся, приємно побалувати себе після хорошої трудового тижня і відправитися з друзями або близькими в улюблений ресторан. Але ми приходимо туди не тільки для того, щоб зняти напругу і розслабитися, але і щоб насолодитися смачною, добре приготованою, красиво поданої їжею з якісних інгредієнтів. Принаймні, ми так звикли думати.

Виявляється, заповзятливі власники ресторанів мають у своєму арсеналі деякі трюки, після застосування яких їжа буде здаватися набагато смачніше, ніж на самому справі. І на жаль, не завжди це робиться, щоб змінити в кращу сторону смак таких корисних, але не самих смачних продуктів, як брокколі або пісне м'ясо. Найчастіше таким чином маскуються інгредієнти низької якості або виправляє деякі помилки в приготуванні страв.

Ось 7 способів, які можуть бути використані проти наших органів смаку. Перевірте, чи не попалися на гачок, і ходіть тільки в перевірені місця.


1. Використовувати "смачні" назви

Такі барвисті епітети, як "домашній", "оксамитова", "соковитий" використовуються не просто для того, щоб зробити опис страви більш красивим. В дійсності, подібні прикметники здатні змусити наш мозок думати, що їжа смачніша, ніж вона є. Так, за результатами одного з досліджень, в ході якого різним групам відвідувачів пропонували одну і ту ж їжу, але під різними описами, найвищі оцінки за смак поставили ті, у кого блюдо в меню було описано соковитіше і оригінальніше.

2. Підвищити ціну

Ми звикли наївно вважати, що висока вартість страви є показником його якості. Однак на практиці це може виявитися черговою пасткою власника ресторану. Так, наприклад, дослідження показують, що збільшуючи ціну на пропозиції з необмеженими підходами до столу з холодними і гарячими закусками, менеджери отримували від клієнтів більш високі відгуки про смак страв, хоча спочатку ті ж самі страви з більш низькою вартістю оцінювалися іншою групою клієнтів "на трієчку".


3. Додати аромату

Звичайно, смакові рецептори реагують тільки на смак страви, проте ж, мозок найчастіше вкладає в поняття "смачно" ще й аромат. Наприклад, деякі заповзятливі ресторани, при яких є свої пекарні, попросили працювати пекарів не вночі, а вдень. Тепер в їх години роботи ресторанний зал пахне свіжою випічкою, а страви отримують більше захоплених відгуків. Ну а самий поширений трюк — використання для ароматизації приміщення якісні ефірні масла або освіжувачі повітря.

4. Використовувати добавки і підсилювачі смаку

Ну тут вже все зовсім очевидний хід: для того, щоб органи смаку клієнта отримали ще більше задоволення, блюдо з великим ступенем ймовірності здобрять сіллю, дріжджовим екстрактом або глутаматом натрію. До речі, останній широко використовується в бюджетному варіанті китайської кухні, зловживаючи якої ви можете зіткнутися з так званим синдромом китайського ресторану. Він характеризується гострим почуттям печіння в області шлунку, головним болем, почервонінням особи, можливою сонливістю і нудотою.


5. Більше кольору на вашій тарілці

Звичайно, ми не заперечуємо проти красивою ресторанної подачі страв, але потрібно зауважити, що чим яскравіше виглядає блюдо, тим смачніше воно нам здається. Так, в ході одного з експериментів двом контрольним групам були подані тарілки з цукерками M&m's: одній групі запропонували комбінацію цукерок з 10 кольорів, а інший — всього лише з 7-ми. Вгадайте, який з них швидше розійшовся? Правильно, більш багатобарвний варіант.

6. Додати динаміки

Чи помічали ви коли-небудь, що практично у всіх закладах високого класу панує спокійна атмосфера, грає мелодійна музика і в залі приглушене світло горить, час як в мережах швидкого обслуговування звучить щось дуже ритмічне, а кількість софітів на квадратний метр зашкалює? Працює це так: насолоджуючись своєю стравою в більш спокійній атмосфері, ми закономірно розслабляємося, прислухаємося до наших смакових відчуттів і почуття ситості, з'їдаючи на 18% менше їжі, ніж у жвавому залі фастфуд-заклади.


7. Підмінити інгредієнти

На заході великою популярністю користується кавовий напій під назвою "Гарбузове латте". Вгадайте, який інгредієнт там відсутня практично завжди? Правильно, гарбуз. Її заміною служать гарбузове ароматизатори, штучні барвники і в кращому випадку великий букет спецій. І на жаль, харчові барвники і інші хімічні речовини, які зазвичай використовуються у всій харчовій промисловості, щоб зробити їжу більш привабливою, також обхитрят і наші смакові рецептори, змушуючи насолоджуватися не дуже корисними продуктами.