Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

П'ять поширених помилок про жирах


Коли в черговий раз, прогулюючись уздовж полиць в супермаркеті, ви задумаєтеся, брати чи продукт з нормальним вмістом жиру або ж знежирений, не поспішайте робити висновки і брати останній. Виявляється, більшість експертів схиляються до того, що, якщо продукт має "знежирений" або "з пониженим вмістом жиру", це може зовсім не означати, що він здоровіше і корисніше. Почнемо з того, що більшість таких продуктів будуть в своєму складі мати додаткові цукру чи інші хімічні речовини, щоб компенсувати втрату у смаку.

Крім того, в наш організм має надходити регулярно певну кількість жирів, які беруть участь у таких життєво важливих процесах, як будівництво клітинних стінок, поглинання вітамінів (згадуємо про жиророзчинні вітаміни A, D, E, K), а також регуляція наших гормонів, будучи основою для їх синтезу.

В сьогоднішньому огляді ми склали список з 5 поширених помилок про жири та знежирені продукти і висвітлили, як йдуть справи насправді.


Помилка № 1: всі жири дуже шкідливі

Правда: як ми вже говорили, жири мають важливе значення для функціонування нашого організму. Ваш мозок на 2/3 складається з жиру, ваша гормональна система працює завдяки жирам, а також ваші клітини складаються з 50% жиру. Насправді, "шкідливим" видом жирів для нашого організму є тільки транс-жири і насичені жири, оскільки вони піднімають рівень холестерину і збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань та ожиріння.


Помилка № 2: найважливіше в схудненні — знизити кількість споживаних жирів

Правда: фактом є те, що обмін речовин, завдяки якому відбувається спалювання жиру, регулюється гормонами, що виробляються мозком, гіпофізом і шкірою. На самому насправді, більшість з нас частіше навіть не отримують достатньо корисних жирів, щоб забезпечити будівельним матеріалом нашу гормональну систему і регулювати рівень цукру в крові, а також щоб засвоїти певні вітаміни. Вихід — помірне вживання продуктів, багатих корисними жирами.


Помилка № 3: рослинні масла корисніше жирів тваринного походження

Правда: важливо розмежовувати, про який конкретно тип масла йде мова. Наприклад, такі види масел, як кукурудзяна або соєве, часто виготовляються на основі продуктів, отриманих генномодифікованими методами, або ж проходили складний технологічний процес відбілювання та дезодорації. В результаті виходять рослинні олії з високим вмістом поліненасичених жирних кислот, які пов'язують з утворенням вільних радикалів і таких захворювань, як аутоімунні і хвороба Альцгеймера. Це ніяк не корисні продукти.


Помилка № 4: жирна їжа шкідлива для печінки і жовчного міхура

Правда: справа в тому, що надходження в організм жирів фактично є запорукою здоров'я печінки і жовчного міхура. Звичайно, якщо говорити про адекватному використанні корисних жирів. "Маячком" для того, щоб жовчний міхур почав свою роботу, служить як раз надходження жирів в шлунково-кишковий тракт у складі їжі. При їх відсутність у жовчному міхурі може спостерігатися застій жовчі, її подальше ущільнення і утворення каменів, оскільки жовчного міхура просто нічого буде розщеплювати.


Помилка № 5: знежирене молоко корисніше жирного

Правда: ми цінуємо молоко за те, що в ньому у великій кількості містяться такі вітаміни, як А і D, які є жиророзчинними. Виходить, якщо прибрати весь жир з молока, то у нас не буде можливості правильно засвоювати ці важливі вітаміни. Тому наступного разу замість знежиреного молока, спробуйте взяти молоко 1% жирністю — воно буде як і раніше мати низьким вмістом насичених жирів, але буде мати достатньо жиру, щоб поглинути і засвоїти вітаміни.