Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Десять табу для офісних перекусів


Вибираючи продукти для офісних перекусів, варто знати про те, що деякі з них негативно впливають на мозкову діяльність, врівноваженість і настрій. Деякі продукти викликають підвищену сонливість або загострюють почуття голоду.

Вибирати офісні їжу потрібно з розумом, щоб отримувати від неї тільки користь і заряд енергії. Ми зібрали для вас 10 заборонених офісних перекусів, які точно не підуть вам на благо.


1. Кава

Офіс і кави перетворилися на синоніми — коли потрібно зосередитися або підбадьоритися, ми відразу йдемо за чашкою кави. Правда, мало хто знає, що за припливом енергії відразу ж піде занепад сил і загальмованість. Наслідки кавової паузи проявлять себе не пізніше, ніж через годину. Хочете підбадьоритися і додати собі енергії? Краще замініть звичний кави на склянку свіжого овочевого соку або склянка зеленого чаю.

2. Банани

Ще одна офісна звичка — в разі голоду з'їдати банан. Здавалося б, що може бути шкідливого в бананах? Але саме вони завдяки міститься в них триптофану здатні викликати відчуття розслаблення і сонливості. Тому цей фрукт краще залишити для того, щоб з'їсти його будинку, перед сном. А переїдання бананів, тобто вживання більше 5 штук в день, здатне викликати досить відчутні головні болі.


3. Вишня і черешня

У багатьох офісах з настанням ягідного сезону з'являються на столах страви з вишнями або черешнями. Це не найкращий вибір для робочого дня, так як ці ягоди викликають сонливість із-за присутності в них мелатоніну.

4. М'ясо

З одного боку, м'ясні корисні перекуси і не нашкодять фігурі і здоров'ю, а з іншого — організм буде витрачати багато сил на переробку такого перекусу, а значить, мозковий кровообіг на досить тривалий час буде не дуже активним. Після такого перекусу ви не зможете на 100% зосередитися на поточному робочому завданні. Уважність і здатність до аналітики будуть знижені.


5. Солодощі

Будь-які солодощі, якщо вживати їх в якості перекусів регулярно, призведуть не тільки до того, що ви наберете зайві кілограми і піддасте себе на небезпеку розвитку діабету, але і уславитеся найбільш ледачим працівником. Триптофан, який містять всі солодощі, так само як і у випадку з бананом, загрожує вам сонливістю і зайвої розслабленістю. Солодощі також підвищують рівень глюкози в крові, який дуже швидко знижується, приводячи до занепаду сил.

6. Алкоголь

Навіть мінімальна доза алкоголю здатна відчутно знизити розумову діяльність, викликати апатію і занепад сил. Вже після невеликої дози алкоголю здатності до зосередження, аналізу та швидкому реагуванню знизяться в рази. Саме тому всі офісні свята краще відкладати на пізній вечір або вихідні.7. Випічка з білої муки

Перекушувати випічкою з білої муки в офісі — не найкращий вибір. Такий перекус додасть вам замість очікуваної енергії тільки відчуття тяжкості в шлунку і бажання поспати пару годин. Крім того, якщо захоплюватися такими перекусами, то дуже скоро можна не влізти в улюблені робочі штани.


8. Солодкі газовані напої

Багато в якості перекусу використовують солодку газовану воду. В перші хвилини після вживання вона дійсно здатна підбадьорити, але через короткий проміжок часу ви відчуєте занепад сил. Крім того, цукор і барвники при регулярному вживанні не зможуть не позначитися на вазі, а також на стан шлунку, кишечника, шкіри і зубів. Замінюйте ці напої натуральними соками або чистою водою.


9. Сир

Цей продукт краще залишити для сніданку або вечірнього домашнього перекусу. Незважаючи на його очевидну користь, для офісного прийому їжі він зовсім не підходить. У ньому містяться речовини, здатні погіршити настрій. Правда, ці речовини швидко руйнуються в людському організмі, тому скачок настрою буде не так вже і помітний.

10. Надмірна кількість жирів

Не підходять для офісних перекусів продукти з великим кількістю жирів. Жири перешкоджають нормальному засвоєнню організмом цукру, а значить, не дозволяють мозку в повному обсязі функціонувати. Іншими словами, надлишок жирів знижує розумову активність, без якої офісну роботу собі уявити неможливо.Корисні перекуси

В якості рекомендованих офісних перекусів, які допомагають забезпечувати організм енергією, гарним настроєм, відчуттям ситості можна назвати оливки, зелені яблука, чорний шоколад, зелений чай, мигдаль, курагу, овочі.

Такі перекуси при помірному вживанні не призводять ні до зайвих кілограмів, ні до переїдання, ні до поганого самопочуття.