Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як зберегти яблука на зиму: кілька рекомендацій

Як зберегти яблука на зиму: кілька рекомендацій


Поки на дачах і в магазинах все ще є свіжі яблука пізніх сортів, можна спробувати придбати і зберегти їх на зиму. Тоді ви зможете є не тільки імпортні глянцеві яблука з супермаркетів, але й соковиті плоди з прекрасним смаком і ароматом.

Взимку саме яблука допоможуть підтримати імунну систему і стануть гарною профілактикою застуд і вірусних захворювань. Їх нескладно зберігати тривалий час, якщо знати кілька тонкощів.Які сорти зберігаємо

Не всі яблучні сорти придатні для зберігання. Якщо ви хочете зберегти яблука, які дозріли влітку, то це абсолютно марна затія. Такі яблука не зберігаються довго. Їх правильніше є відразу, краще всього, прямо зриваючи з дерева. А ось осінні, так звані пізні сорти, ідеально підходять для зберігання. Їх можна з легкістю зберегти до Нового року. Вибирайте максимально пізні сорти.


Готуємо плоди до зберігання

Весь яблучний запас потрібно в першу чергу перебрати і ретельно оглянути. Для тривалого зберігання підходять тільки абсолютно цілі плоди, без тріщин, плям, вм'ятин. Бажано знімати з гілок злегка недостиглі плоди. Не годяться для зберігання яблука, що впали з гілок і підняті із землі. Такі плоди моментально чорніють, стають м'якими і швидко псуються. З таких яблук краще зробити сухофрукти, пастилу, варення, компоти, сидр.

Підбирайте яблука приблизно однакові за розміром. Самі маленькі плоди потрібно зберігати тільки з маленькими, так як, перемішавши яблука різного розміру, ви отримаєте кашу в нижніх шарах через деякий час. Невеликі плоди помнуться під великими екземплярами.У чому зберігаємо яблука

Найкраще зберігати яблука в тарі, яка збереже їх від механічних впливів. Важливо, щоб тара не перешкоджала циркуляції повітря, яблука повинні постійно провітрюватися, інакше вони зіпсуються. Хороше рішення для зберігання — невеликі ящики з проміжками між дошками. Такі сьогодні продаються у відділах товарів для дому, також можна попросити схожі скриньки в магазинах, що торгують овочами.

Перш ніж класти яблука в тару, переконайтеся, що вона без гнилі, цвілі і абсолютно суха. Кожне яблучко можна акуратно загорнути в лист газети або м'ятою папери. Добре підходить для зберігання солома, дерев'яна стружка, засушені кленові або дубове листя, сухе сіно. Це все легко знайти, якщо у вас є дача. А якщо на дачі немає, то в квітковому магазині можна купити нефарбовану рафію, яку використовують для упаковки квітів. Дуже важливо добре прокласти між плодами і під ними, а також прикрити верхній яблучний шар.Укладаємо плоди

Яблука не слід мити перед зберіганням, на них є особливий шар, який збереже їх від гнилі і бактерій. Саме ця "плівка" дозволить без проблем зберігати яблука кілька зимових місяців. Запам'ятайте тару, в яку ви кладете більш дрібні яблука, їх потрібно з'їсти в першу чергу. Чим крупніше плід, тим довше зберігається в ньому волога, а значить, вони зберігаються набагато довше дрібних.


Місця зберігання

Якщо у вас заміський будинок, то провітрюваний підвал — кращий вибір для зберігання. Бажано, щоб температура в місці зберігання була не нижче 0 градусів, але не вище 7 градусів. В умовах звичайної квартири тару можна зберігати на заскленому балконі, в коморі. Головне, не допустити переморожения яблук і занадто великій вологості або сухості повітря.


Умови зберігання

Не ставте тару на холодну підлогу, яблука можуть підмерзнути і втратити смак і аромат. Не зберігайте їх поруч з сильно пахучими овочами і травами, інакше яблука придбають неприємний присмак і чужорідний аромат. На яблучка не повинні потрапляти сонячні промені, тому місце зберігання повинно знаходитися подалі від вікон.