Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Три головних правила соковитих котлет

Три головних правила соковитих котлет


Приготування котлет нерідко обертається невдачею, і вони виходять не такими смачними, ароматними і сочними. У кулінарії існує багато різних хитрощів, завдяки яким всі можуть дізнатися, як приготувати соковиті котлети. Сьогодні ми поділимося деякими з них.


Правило №1: правильно підібрати м'ясо

Правильно вибране м'ясо дуже впливає на кінцевий результат. Найбільш придатною для котлет вважається передня частина туші (філейна). Можна для фаршу взяти і лопатковий шматок.
З заднього окосту навряд чи вийдуть соковиті котлети. Він самий невідповідний, грубий, щільний і сухий. Для фаршу вибирайте кілька видів м'яса - наприклад, яловичину та свинину.


Правило №2: додати потрібні інгредієнти

Отже, м'ясо вибрали і перекрутили. Що потрібно додавати в фарш, щоб котлети вийшли соковитими? Цибулю є обов'язковим інгредієнтом. І чим більше, тим краще. Натирати його потрібно на дрібній тертці. Це одна з гарантій і ніжних соковитих котлет.
Хтось додає молоко у фарш, але цього робити не слід, так як молоко здатне вплинути на соковитість. Хліб, який ви плануєте використовувати для фаршу, краще вимочувати в кип'яченій воді. Якщо вимочувати хліб у молоці, це позбавить котлети соковитості з-за взаємодії при смаженні білків молока і м'яса.
Хліба не повинно бути багато, він не повинен бути свіжим. Це впливає на клейкість. Черствий (вчорашній) цілком підійде. До речі, не слід сильно віджимати хліб.


Правило №3: відбити фарш
Ще один важливий момент. Для того щоб вийшли ніжні і соковиті котлети, обов'язково слід фарш вимішати і вибити. Це наситить його киснем.

Коли будете формувати котлети, всередину можна покласти невеликий шматочок масла. Також можна опустити котлети в яєчні білки перед обсмажуванням. Так вони набудуть додаткову клейкість, не будуть пропускати сік і розпадатися, до того ж придбають привабливий зовнішній вигляд.


Ще один невеликий секрет

Як смачно посмажити котлети? Коли будете смажити, доведеться їх перевертати кілька раз. Це необхідно для того, щоб сік не вибіг. Як тільки помітите, що він з'явився на поверхні котлети, відразу перевертайте.
І наостанок невелика рекомендація. Не формуйте занадто маленькі котлети. Чим вони більше, тим соковитіше. Готуйте із задоволенням!