Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім простих способів скоротити споживання солі

Сім простих способів скоротити споживання солі


Для нашого організму вкрай важливо споживання такої речовини, як натрій. Він підтримує водно-сольовий баланс, роботу нирок, утримання в крові мінеральних речовин. Це вкрай важливий і корисний для нас елемент. При цьому треба розуміти, що все добре в міру. Його надлишок призводить до підвищеної збудливості нервової системи, судом м'язів, погіршення роботи нирок.

А яким чином натрій попадає до нас в організм? Немає відповіді простіше – у всьому винна сіль. Ми підготували кілька простих, але дуже дієвих порад, як позбавитися від звички пересолювати їжу.


1. Використовуйте спеції

Додавайте у страви побільше спецій, робіть їх пряними. Аромати і смакове різноманітність змусять вас забути про те, що в страві мало солі.


2. Не вживайте солоні приправи

Не вживайте солоні приправи, соєвий соус, пряні суміші з вмістом натрію. Це та ж сіль, змінила форму і колір.


3. Частіше готуйте вдома
умовах міського ритму найчастіше на готування залишається мало часу. Ми просто нехтуємо цією важливою штукою для нашого організму, вважаючи за краще готові обіди, перекус на ходу, фаст фуд і так далі. Кількість шкідливих добавок, у тому числі й солі, в таких продуктах переходить всі дозволені рамки. Тому виділяйте час на вихідних і готуйте на кухні. Ваш організм в боргу не залишиться.


4. Остерігайтеся хліба

продукт, який здавна всьому голова, є найбільшим джерелом натрію. У цей список потрапляють і хлібці. Якщо вам складно відмовитися від цих продуктів, дозуйте порції.


5. Зупиніть ком вчасно

Час від часу нам усім хочеться чогось солоного. Не потрібно насильно стримувати себе, тому що маленькі дози запобігають серйозний зрив в майбутньому. Але якщо ви все ж не хочете дати собі розслабитися, ось невеликий список продуктів, який задовольняє тягу до солоного: насіння соняшника, фісташки, пшеничні міні-кренделі, заморожений йогурт, полуниця, чорний шоколад.


6. Приберіть сільничку з зони видимості

Простий, але дуже дієвий спосіб – це видалити об'єкт жадання, тобто сільничку, із зони видимості. Зробіть так, щоб вам було непросто її дістати, щоб для її знаходження потрібно було докласти зусиль.


7. Не довіряйте низькокалорійним продуктам

Вкрай обережно ставитеся до так званих низькокалорійним продуктам. Для того щоб вийшов фінальний результат, вони проходять велика кількість усіляких обробок. В процесі вони втрачають аромат і смакові якості. Для того щоб надолужити згаяне, виробники перевищують норму солі в рецептурі. Наприклад, низькокалорійний томатний сік містить неприпустимо висока кількість солі.