Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Що ми знаємо про воду, яку п'ємо


Що ми знаємо про воду, яку п'ємо? Частіше все це досить-таки поверхневі і уривчасті знання. Більшість людей хворіють і не усвідомлюють, що їхні біди з здоров'ям починаються від нестачі або низької якості питної води, вживаної протягом дня.

Ми вирішили розібратися, для чого нам потрібно пити воду і яку воду краще всього використовувати.


Для чого організму потрібна вода

Захищає тканини, суглоби, спинний мозок

Вода робить набагато більше, ніж просто тамує спрагу і регулює температуру вашого тіла. Вона зволожує тканини тіла. Ви напевно відчували неприємне відчуття, коли очі, ніс чи рот стають сухими, наприклад, під час хвороби. Вода допомагає зберегти оптимальний рівень вологи в цих чутливих областях, а також в крові, кістках. Крім того, вода допомагає захистити спинний мозок і діє як мастило для ваших суглобів.

Виводить шлаки

Активне споживання води виводить з організму непотрібні йому відходи через піт, сечовипускання і дефекації. Нирки і печінку використовують воду, щоб допомогти вимивати відходи, як це робить кишечник. Одним словом, чим більше ви п'єте, тим активніше з вашого організму йдуть шлаки.


Допомагає травленню

Вода – найкращий помічник травної системи і загального стану здоров'я. Відсутність достатньої кількості води в організмі помітно уповільнює роботу травної системи. Пити потрібно не тільки тоді, коли відчувається спрага.

Рятує від зневоднення

Тіло втрачає рідину при інтенсивних тренуваннях, при високій температурі, коли ви хворієте. В яких випадках при втраті рідини необхідно цей запас поповнювати. Можете вважати це запорукою здорового тіла і духу.


Яку воду краще пити

Яку воду пити, вирішувати виключно вам. Зрештою, користь від води буде складатися з декількох чинників – її якості і кількості. Те, як часто і в яких кількостях ви п'єте воду, має таке ж велике значення, як якість вживаної рідини.

Вода з-під крана

Не найкращим варіантом буде водопровідна вода. Вона проходить через велику мережу трубопроводу, обробляється хлором, а також може містити олово або алюміній. Воду з-під крана не радять пити як раз із-за присутності численних домішок.

Директор Науково-дослідного інституту екології людини, президент асоціації "Вода - Медицина - Екологія" Юрій Рахманін розповів Cookery, що якість водопровідної води в Росії далеко від ідеального:

"Сьогодні 20% води в Росії не відповідає гігієнічним вимогам, але нею користується для пиття близько 50% населення країни. Звичайно, вода в Москві істотно чистіше. Але і тут з 4,4 мільйона кубометрів води в добу, яку надає "Мосводоканал" москвичам, тільки 500 тисяч кубометрів піддається очищенню сучасними способами. Інша вода знезаражується хлорвмісними реагентами, що саме по собі не нешкідливо. Статистика по регіонах в рази гірше".


Дистильована і іонізована вода

Простіше кажучи, це вода у пляшках, яка продається абсолютно у всіх магазинах. Мабуть, це найбільш прийнятний варіант для щоденного вживання, оскільки більше 75% бутильованої води - з захищених підземних джерел. Однак і тут є свої нюанси.

Відповідно до російської системою класифікації бутильована вода може бути натуральною (з природного джерела), очищеної питної і штучно мінералізованою.


Тетяна Фарафонова, експерт Головного випробувального центру питної води, радить перед покупкою завжди вивчати етикетки на пляшках:

"Якщо ви не звикли довіряти "парадної" інформацією виробника, дивіться на звороті, там повинно бути зазначено: де розташоване виробництво води, її склад, джерело водопостачання (в тому випадку, якщо вода потрапила на прилавок з природного джерела). На кожній пляшці обов'язково повинен бути значок Росстандарту (РСТ) і регістр лабораторії, що виробляла сертифікацію води. Очищена питна вода може братися як з джерела або свердловини, так і з того ж водопроводу. Солідні виробники використовують новітні системи фільтрації.

Наприклад, на всіх заводах компанії Coca-Cola діє шестиступінчаста технологія очищення. Вода фільтрується, пом'якшується, знезаражується, звільняється від залишків продуктів дезінфекції. Вода повністю очищається від всіх домішок, в тому числі і від необхідних людському організму речовин. Трохи пізніше вона штучно мінералізована. Її склад строго дозований і визначено виробником. На завершення вода озонується".


Як правильно пити воду

насправді, є декілька простих правил, які допоможуть впорядкувати режим правильного пиття.

Пийте воду, коли ви прокидаєтеся. Ваше тіло втрачає воду в час сну, тому лікарі часто рекомендують випити склянку води до сну і відразу після того, як ви прокинетеся. Стакан рідини з ранку допомагає позбутися токсинів, що накопичилися за ніч. Пити краще теплу воду.

Пийте від 8 до 12 склянок на день. В залежності від ваги треба визначити кількість води, що буде ідеальним конкретно для вашого організму. Експерти вважають, що ми повинні контролювати кількість рідини кольором сечі. Чим світліше – тим краще.

Пийте потроху протягом дня. Бажано пити воду в протягом дня, а не випивати дві склянки відразу. Це зменшить навантаження на серце і дасть організму більше часу, щоб розподілити воду.


Пийте воду, а не безалкогольні напої, алкоголь або кави. Деякі експерти вважають, що чай, газовані напої та каву можуть бути потенційно дегидратируются. Крім того, високий вміст фосфору і цукор в них може призвести до остеопорозу і діабету. Вживання алкоголю ще гірше, оскільки він зневоднює організм.

Пийте більше, коли жарко, коли ви займаєтеся спортом і коли ви хворі або вагітні. В такі моменти організм найчастіше схильний підступному зневоднення. Люди, що живуть в умовах жаркого клімату, повинні вживати якомога більше води.

Скажіть немає спразі. Ніколи не чекайте того моменту, коли дуже сильно захочете пити. Це страшний стрес для організму. По можливості намагайтеся випити трохи води до настання болісної потреби.


Правда і міфи про воду

Так як вода – це практично єдиний продукт, без якого нормальна життєдіяльність людини неможлива, то необхідно знати про це продукт всю правду. І неправду теж.

Вода не містить калорій. Щоправда

Вміст калорій у воді нульове. Але тільки якщо воду пити в чистому вигляді, без всяких добавок у вигляді цукру, сиропів, фруктів і так далі.

Рясне пиття допомагає схуднути. Неправда

Якщо дієтологи і говорять своїм пацієнтам, щоб ті не забували пити, то лише потім, щоб не знижувати надходження в організм води в той час, як скорочується кількість калорій. Часто воду рекомендують пити під час білкових дієт для виведення з організму шкідливих речовин.

насправді вода не розчиняє жири і не викликає втрату жирової маси. Однак вона очищає наш організм від шлаків і токсинів, що важливо при будь-якій дієті.

Вода з-під крана хлорована. Щоправда

Хлор дозволяє вберегти воду від забруднень під час проходження по водопровідних трубах. На виході з крану у воді міститься приблизно 0,1 мг хлору на літр. За нормами немає ніякого ризику для здоров'я при концентраціях до 5 мг на літр води. Щоб позбутися характерного запаху хлорки, досить поставити посудину з водою в холодильник на кілька годин.