Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Вибір кавоварки для дому: корисні поради

Вибір кавоварки для дому: корисні поради


Є люди, які і дня не можуть прожити без кави. Є ті, хто чудово живе без нього, п'є нерегулярно, але іноді вранці все ж балує себе чашкою ароматного напою. Є й ті, хто зовсім не п'ють каву, але пригощають ним близьких, друзів і гостей.

В будь-якому з цих випадків добре б мати вдома кавоварку, яка б відповідала вашим потребам. На що ж звернути увагу при покупці цього гаджета?


Скажіть собі правду, наскільки ви ліниві?

Скільки дій ви готові робити при приготуванні ранкової чашки кави? Чи готові ви помолоти зерна самостійно, засипати каву в машину? Чи хочете просто натиснути на кнопку, щоб машина все зробила сама? Від цього залежить, що вам потрібно - кавоварка або кавоварка. Чим вони відрізняються?

Кофемашина повністю бере процес приготування кави на себе, від початку і до кінця. Від вас вимагається тільки засипати в неї кавові зерна і натиснути на кнопку. Машина сама перемеле зерна, нагріє воду, зробить каву і розіллє його по чашках.

А ось принцип дії кавоварки полягає в тому, що вона тільки готує каву. Перед цим чоловік повинен самостійно здійснити підготовчі дії: змолоти кавові зерна, розрахувати порошок на порції, засипати його в кавоварку, залити воду, викинути відпрацьований кави. За типами приготування кавоварки діляться на ріжкові, капсульні, чалдові, краплинні, гейзерні, френч-прес.


Визначитеся, як багато чашок кави вам потрібно?

Пару чашок у тиждень? Може, 2-3 за ранок? Або набагато більше? Зрозумівши кількість випитого кави, легше визначити об'єми резервуарів вашої майбутньої кавомашини.

Цих резервуарів повинно бути 3-4: відділення для води, меленої та зернової кави, використаного кави і резервуар для молока, наявність якого потрібно обговорити з консультантом в магазині.

Якщо з відділеннями для води і молока все більш-менш зрозуміло, то резервуари для самої кави вимагають більш уважного розгляду. Зазвичай кофемашина приймає в себе 1-2 порції меленого продукту, тоді як зерен можна завантажити від 120 до 350 грамів. Об'єм резервуара для використаної кави, як правило, становить 10-24 порції.

Зустрічаються моделі, розраховані і на більшу кількість, але їх вартість зазвичай прагне за межі розумних цін.


Відповідайте собі на питання: яку каву ви любите?

Кофемашина вміє все. Навіть те, чого ви самі можете не вміти. Наприклад, заварити еспресо за кілька хвилин, приготувати капучіно.

Визначитеся, яку каву ви любите. Американо? Латте? Модель кавоварки залежить від ваших уподобань, бо різновидів цього гаджета величезна безліч. Якщо вам не байдуже, який саме вид кави пити в залежності від часу доби або настрою, то варто більш докладно розглянути технічні характеристики машини.


Наскільки у вас велика сім'я?

Якщо у вас велика сім'я, якщо всі люблять каву, при виборі кавоварки зверніть увагу на наявність другого бойлера. Це дозволить одночасно готувати дві чашки улюбленого напою. Наприклад, еспрессо та капучіно.


Якогось суму ви готові витратити на кавоварку?

Виходячи із суми, яку ви готові викласти за щоденну можливість насолоджуватися улюбленим напоєм, виберіть опції, які є у кавомашини і без яких вам не обійтися.

  • Наявність капучинатора (вспенивателя для молока) дозволяє легко і швидко приготувати капучино або латте одним натисненням кнопки.

  • Регулювання помелу кави впливає на смак і спосіб приготування кави. Великий, середній або дрібний помел.

  • Таймер відстрочки дозволяє робити гарячий свіжий кави до певного часу. Наприклад, вже вночі ви можете задати ранковий час. До того моменту, коли ви прокинетеся, кава вже буде готовий.

  • Інформування наявність даних про поточний стан машини і кількості кави, води, молока.


Ще трохи корисних опцій

  • Запам'ятовування улюблених рецептів - машина вже знає, що ви любите.

  • Фільтр для води - допомагає поліпшити смак напою, очищаючи воду. Так що цілком можете використовувати воду прямо з-під крана.

  • Платформа для підігріву чашок - якщо вже готувати каву по правилам, то рекомендується нагрівати чашки, перед тим як налити в них каву. Для цього і існує дана опція.

  • Система попереднього змочування - покращує смак напою.


В умовах нинішнього достатку зробити правильний вибір буває не так вже й легко. Проте заздалегідь підготувавшись і передбачивши всі підводні камені, ви напевно зможете придбати саме ту кавоварку, яка буде відповідати вашим вимогам і фінансовим можливостям.