Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сютлач

Для тих, хто бував у Туреччині, нічого пояснювати не треба. Вони сютлач напевно пробували. Для тих, хто не бував, пояснюємо: це таке турецьке солодке блюдо, на зразок пудингу. Готується швидко, легко. Виходить дуже смачно. Примітно, що дуже схожі страви, тільки під іншими назвами, зустрічаються і в інших східних країнах. А раз його скрізь готують, значить річ і справді стоїть.


 

Інгредієнти для приготування сютлача:

 1. Молоко - 1 літр
 2. Вода - 400 г
 3. Рис - 3 столові ложки
 4. Цукор - 1 склянка
 5. Крохмаль - 3 столові ложки
 6. Яйця - 2 шт.
 7. Ванілін – за смаком
 8. Кориця – при необхідності

Інвентар:

 1. Каструля
 2. Друшляк
 3. Миска
 4. Піали
 5. Деко

Приготування сютлача.

Крок 1: Варимо рис

Варимо рис

Але насамперед рис треба ретельно перебрати і промити. Готове? Його потрібно зварити до готовності в співвідношенні 3 ст. ложки на 300 мл води. Розраховуйте приблизно на 15-20 хв. Зварився? Відкинемо на друшляк. Нехай зійде вода.


Крок 2: готуємо заправку

Скоро закипить

Яєчні жовтки треба відокремити від білків. А тепер будемо їх (жовтки) збивати з цукром, поступово додаючи молоко. Зробили? Ставимо все на вогонь і доводимо до кипіння.


Крок 3: завершуємо приготування

Ще трохи і можна знімати з вогню

А зараз додамо в заправку відварений рис, ванілін і розведений водою крохмаль. Нехай все це закипить – і можна знімати з вогню.


Крок 4: подаємо на стіл

Можна їсти

В принципі сютлач готовий. Залишилося розлити його по піалах, дочекатися, поки охолоне, і поставити в холодильник. Сютлач завжди їдять охолодженим, посипавши невеликою кількістю кориці.

А можна і так

Але можна продовжити приготування, поставивши сютлач в духовку, попередньо розігріту до 200 градусів. Хвилин через 15-20 поверхню сютлача покриється місцями темної підсмаженою скоринкою. Це – ознака готовності. І знову охолоджуємо і подаємо на стіл. Треба, щоправда, помітити, що такий сютлач їдять вже без кориці. 

Приємного апетиту!


Поради:

- Сютлач добре поєднується з кавою.

- Рис для сютлача краще взяти круглозерний, не пропарений.

- Борошно краще всього підійде рисова. Її можна змолоти і в кавомолці.