Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Десерти » Желе » Желе з обліпихи

Желе з обліпихи

Досить нелегко збирати ці дивні помаранчеві ягідки – так як дерево з невеликими гілками густо всіяні не лише нею, але й колючками. Багато в цьому випадку поступають  досить просто. Вони обрізають гілки, а потім акуратно обривають плоди обліпихи. Як би не було дивно, але обліпихова дерево після цієї операції не тільки гірше не росте, але і вже в наступний раз радує вас досить рясним урожаєм. Отже, ягоди обліпихи ви або зібрали, або купили на ринку, і тепер можна зі спокійно душею приступати до приготування желе з обліпихи.

Інгредієнти для приготування желе з обліпихи:

Для першого варіанту желе нам буде потрібно:

 1. Сік обліпихи – 1 літр.
 2. Цукор – 1 кілограм.
 3. Желатин в гранулах – 10-12 грам.

Для другого варіанту желе нам буде потрібно:

 1. Сік обліпихи – 1 літр.
 2. Цукор – 600 грам.

Для третього варіанту желе нам буде потрібно:

 1. Сік обліпихи – 1 літр.
 2. Цукор – 2 кілограми.

Для четвертого варіанту желе нам буде потрібно:

 1. Обліпиховий сік – 1 літр.
 2. Цукор-пісок  – 1,5 кілограма.

Для п'ятого варіанту желе нам буде потрібно:

 1. Сік обліпихи – 1 літр.
 2. Цукор-пісок – 1 кілограм.

Інвентар для приготування желе з обліпихи:

 1. Соковитискач механічна
 2. Ємність для соку
 3. Гумова трубочка-сифон
 4. Невелика глибока каструля
 5. Невелика миска для набухання желатину
 6. Банки для закочування
 7. Металеві кришки для закочування
 8. Дрібна склотара або невеликі формочки
 9. Емальована миска на 2 літра
 10. Дерев'яна Ступа
 11. Дерев'яна колотушка
 12. Плита

Приготування желе з обліпихи.

Крок 1: визначаємося яким варіантом будемо робити желе

визначаємося яким варіантом будемо робити желе

Рецепт желе з обліпихи можна приготувати за кількома варіантами. Спочатку вам слід відібрати всі стиглі ягоди, а потім, щоб в подальшому зробити з них желе - Вам треба буде видавити з них сік. Сік краще всього видавлювати за допомогою механічної соковижималки, а не ввечері. Це обумовлено тим, що при досить високих оборотах відбувається дуже інтенсивне руйнування входить до складу обліпихи вітаміну С.

Далі при віджиманні у нас вийде "сік", який через деякий час ділиться на дві фракції: пастоподібну з маслом нагорі і прозору, золотисту внизу. Виділивши за допомогою гумової трубочки-сифона тільки нижню частину від верхньої ми і отримаємо в підсумку - натуральний сік обліпихи.


Крок 2: варіант 1 приготування желе з обліпихи

 варіант 1 приготування желе з обліпихи

Беремо 1 літр натурального соку обліпихи і додаємо до нього 1 кілограм цукру-піску, а також 10 - 12 грам желатину, який ми попередньо намочили у воді і якому дали набрякнути протягом 6 годин. Далі отриману суміш ми уварюють у невеликій каструлі до того моменту, поки у нас в каструлі не вийде 1/3 від усього початкового об'єму соку. Процес уварювання займе у вас близько півгодини. Якщо потрібно тривало зберігати обліпихова желе, тоді його слід розлити в гарячі і повністю сухі банки, які потім слід накрити металевими кришками і пастеризувати в глибокій каструлі з підігрітою в ній водою  90 градусів: ємність банки 0,5 літра - 8 хвилин, 1 л - 15 хвилин.


Крок 3: варіант 2 приготування желе з обліпихи

варіант 2 приготування желе з обліпихи

Беремо дволітрову каструлю, виливаємо туди 1 літр обліпихової соку і всипаємо до нього 600 грам цукру-піску. Потім ставимо каструлю на дуже маленький вогонь і уварюємо суміш десь 10 - 15 хвилин. Готове уварене желе знімаємо з вогню, потім трохи охолоджуємо до кімнатної температури і розливаємо або в невеликі формочки, або в дрібну склотару. Зберігати таке желе слід в прохолодному місці.


Крок 4: варіант 3 приготування желе з обліпихи

 варіант 3 приготування желе з обліпихи

Беремо вже отриманий свіжовичавлений сік обліпихи, виливаємо його на невелику миску емальований і всипаємо до нього цукор-пісок (на 1 літр соку доводиться 2 кілограми цукру-піску), все ретельно перемішуємо і виливаємо в будь-яку скляну тару.


Крок 5: варіант 4 приготування желе з обліпихи

варіант 4 приготування желе з обліпихи

Тільки що свежесобранную обліпиху після ретельного сортування і делікатній миття під проточною водою протираємо в ступі за допомогою дерев'яної калатала і до вже отриманого 1 кілограму такої маси додаємо 1,5 кілограма цукру-піску, потім все ретельно перемішуємо ложкою дерев'яної і нею ж перекладаємо цю масу в раніше заготовлену склотару.


Крок 6: варіант 5 приготування желе з обліпихи

варіант 5 приготування желе з обліпихи  

Беремо свіжовичавлений 1 літр соку обліпихи, виливаємо його в емальовану миску, додаємо в нього 1 кілограм цукру-піску, все ретельно перемішуємо і акуратно укладаємо в заготовлену тару так, щоб обліпиховий сік у підсумку посів 3/4 загального обсягу в тарі. Потім ретельно укупориваем ємність і ставимо зберігатися таке обліпихова желе в темне прохолодне місце.


Крок 7: подаємо желе з обліпихи

 подаємо желе з обліпихи

Навряд чи ви ще знайдете якісь ягоди, які б містили стільки ж вітамінів, як ягоди обліпихи. Саме тому вони знадобляться нам у зимову пору, щоб власноруч приготоване желе з обліпихи взимку не тільки постійно нагадувало нам про теплі літні днинки, але і дарувало нам необхідну кількість вітамінів. Крім того його можна використовувати в різній випічці або просто смакувати за чашкою улюбленого чаю.

Приємного апетиту!


Поради:

- після застигання желе у формочках їх слід не надовго опустити в гарячу воду, для того щоб легко викласти желе на сервірувальне блюдо.

- якщо додати в чай трохи желе з обліпихи, то такий чай допоможе у профілактиці та лікування різних хвороб шлунково-кишкового тракту. Ще він допоможе при недокрів'ї. Так як желе з обліпихи є прекрасним джерелом вітамінів, то він допоможе вам зміцнити ясна, видалить неприємний запах у роті, усуне різні запалення ясен. 

- вживаючи желе з обліпихи, ви допоможете своєму організму зберегти не тільки своє здоров'я, але молодість з красою, а також допоможете своєму організму боротися з безліччю захворювань.