Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Плов - одна з найвідоміших прийме Сходу. Саме пловом зустрінуть гостинні господарі довгоочікуваних гостей. Біля будь придорожньої чайхани (скажімо так, кафе біля дороги) стоїть на спеціальній підставці великий казан, порожній, в очікуванні замовлення, або в процесі приготування, коли по околицях пливе дражливий апетитний аромат підготовлюваного плову.ТРОХИ ІСТОРІЇ

Хоча майже в кожній країні світу існують варіації на приготування якогось гарячого страви з рису - пилав в Туреччині, маклюба у арабських країнах, різотто в Італії, паелья в Іспанії, польо кон арроос на Кубі, креольська джамбалайя, справжній плов йде своїм корінням, походженням саме в історію Середньої Азії, займаючи особливе місце в кухні народів, що здавна жили на землі в передгір'ях Гіндукушу, між бурхливими водами норовливих річок Сир-Дар'ї і Аму-Дар'ї.
Легенди приписують походження плову великим людям, таким як Олександр Македонський і Тамерлан. А все, мабуть, тому, що обидва цих великих полководця по достоїнству оцінили не тільки смак плову, але і простоту і швидкість приготування, в поєднанні з властивістю добре насичувати організм, давати силу воїнам як для довгих переходів, так і для лютих битв, і нещадного переслідування ворога.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ. Що ж відрізняє справжній плов від банальної рисової каші? Без усякого сумніву - це розсипчастий рис! Тому з самого початку приділіть увагу, який сорт рису берете для плову. Знавці радять особливо не ламати голову над екзотикою, такий як сорти "довзира" або "басматі", лише б рис був довгий, дуже добре, якщо і попередньо пропарений, що вказується на упаковці. Такий рис ніколи не буде злипатися. Крім того, дуже бажано використання спеціального посуду зі сферичним дном. У Середній Азії це казан, його можна використовувати і для приготування на газовій плиті, а ось для електричної, як компроміс, використовують казанок або щось з товстим дном, наприклад, гусятницю (або гусятницю).


РЕЦЕПТ СТРАВИ

Класичний плов (плов по-узбецьки)

Список продуктів: на компанію з 4-6 передбачуваних їдців необхідно взяти 1 кг м'яса (баранина, телятина, яловичина, свинина, хоч курка) і 1 кг рису, 1 кг моркви, 2-3 цибулини середнього розміру, 2 головки часнику, 3/4 склянки рослинної олії, сіль, суміш прянощів для плову або просто червоний мелений перець і мелену паприку, а також 2 чайних ложки прянощі, без якої плов і не вважається таким, це зіра. Крім того, дуже рекомендую сушений барбарис, досить чайної ложки, що додасть плову пікантну кислинку і додатковий аромат.


Процес приготування

Спочатку підготуємо всі продукти, щоб потім не метушитися. М'ясо ріжемо шматками середнього розміру 4-6 см, цибулю - тонкими півкільцями, моркву - тонкою соломкою, головки часнику замочуємо в теплій воді, щоб потім акуратно зняти верхні шари, зрізати гострим ножем дінці так, щоб зубчики залишилися скріпленими між собою. Готуємо шумівку, щоб перемішувати. Ставимо на вогонь чайник, щоб був під рукою окріп.

Ставимо казан на вогонь, буквально розжарюємо. Ллємо олію, яке швидко нагрівається. Важливо дотримуватися порядок закладки продуктів. Цибуля йде першим, обсмажуємо його, як зарум'яниться, кидаємо м'ясо, смажимо до скоринки. Тепер тільки черга моркви, заважаємо обережно, щоб не ламати морквяну соломку, смажимо до м'якості.

Наливаємо окріп, щоб вода закрила продукти, солимо, доводимо так кипіння, закриваємо кришкою, прибираючи вогонь до мінімуму, нехай бульйон (званий казан) повільно кипить протягом 20-30 хв.

Саме час зайнятися рисом - перебрати і вимити, відкинути на друшляк. Пробуємо зірвак на сіль, повинно бути небагато пересолене, додаємо перець, зіру і барбарис.

Та ось минуло наші півгодини, закладаємо часник, і повільно висипаємо рис, намагаючись заповнювати рівно по всьому об'єму. Зверху заливаємо воду через шумівку, рівень води повинен бути на 2 см вище рису.
Вогонь на максимум, нехай бурхливо кипить до повного випаровування рідини і набрякання рису. Випарувалася рідина, рис підвівся, обережно збираємо його до центру, роблячи дерев'яною паличкою або живцем дерев'яної ложки 2-3 "тунелю" вглиб, до дна.

зменшуємо Вогонь до мінімуму і щільно закриваємо кришкою наш казан, чекаємо 15 хвилин і вимикаємо.
І ще хвилин 10 очікування для упрівання плову.
Готово! Зняти кришку, тепер потрібно плов перемішати.

Викладаємо плов на блюдо гіркою, не забувши прилаштувати головки часнику.