Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно варити горох і квасоля?
Всі прекрасно знають, що горох і квасоля перед варінням потрібно довго витримувати в воді, щоб потім він варився швидше. Цього можна уникнути, якщо поставити варитися горох або квасолю у воді, а потім кожні п'ять хвилин підливати в кастрюлечку по одній суповий ложечці холодної води.


Щоб квасоля вийшла більш смачною, необхідно ту воду, в якій вона вариться, відразу після закипання її, злити і після цього налити в квасоля знову холодну воду, в яку влити три супові ложки рослинної олії.

Для того щоб уникнути потемніння квасолі варити її треба зі знятою кришкою. Обов'язково квасолю варити до повної готовності, оскільки в недовареної фасолі містяться отруйні речовини.

Для збереження природного кольору у гороху, необхідно при варінні його додавати невелику кількість цукру.

Якщо з звареного гороху планується приготувати пюре, то робити це необхідно тоді, коли горох ще гарячий, тим самим можна отримати однорідне горохове пюре без грудочок.

Якщо при приготуванні ви використовуєте консервований горошок, то відвар не виливати потрібно, його можна додавати при приготуванні різних страв, так як в цьому відварі міститься поживних речовин стільки ж, скільки і в горосі свіжому.

Якщо при приготуванні використовується свіжозаморожену горошок, то його потрібно відразу закидати в крутий окріп, заздалегідь розморожувати не треба. Таким чином, він виходить значно смачніше і в ньому зберігається більше вітамінів.

Солити при варінні квасоля і горох необхідно в кінці, так як він в солоній воді повільніше розварюється.