Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як заготовити зелень на зиму?
Багато спецій і прянощів зараз можна легко купити практично в будь-якому магазині чи на ринку. Однак багатьом подобається саме використовувати свою підготовлену зелень.


Зелень таку, як селера, петрушка, кріп, кінза, як правило, сушать. Для цього промиту зелень, трохи просушують рушником, а потім розкладають в один шар на папері або простирадлі і цебер на протязі в тінистому місці. Таку суху зелень потрібно зберігати в скляних баночках і закривати кришкою. Таким чином аромат не вивітриться.

Свіжу зелень можна засолити. Можна засолювати кожен вид зелені окремо або ж робити асорті. Щоб засолити зелень треба спочатку перебрати її, а потім ретельно промити і злегка підсушити, виклавши на рушник. Потім зелень дрібно нарізати і викладати шарами, посипаючи сіллю. На один кілограм зелені йде двісті грамів солі. Як тільки зелень дасть сік, її треба буде вже покласти в скляну банку і закрити щільно кришкою. Така зелень повинна зберігатися в холодильнику або льосі.

Ще один спосіб заготівлі зелені - це заморожування. Промиту зелень висушують, потім кладуть на харчову плівку, загортають і прибирають в морозильник. Зберігатися така зелень може до чотирьох місяців.