Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Яка сіль нам відома? На жаль, але список невеликий - поварена, морська йодована, Екстра - ось мабуть і всі види солі, які можна знайти в наших магазинах. Але в різних країнах існує величезна різноманітність різновидів солі, що знайшла широке застосування - від кулінарії до медицини. Давайте познайомимося з самими відомими з них і по хорошому позаздримо тим, кому така різноманітність доступно.Все незвичайне і делікатесне в кулінарії коштує дорого, і екзотичні види солі не виняток. Багато різновиди солі використовують в приготуванні рідких десертів або складних салатів, а деякі види подають окремо як приправу або спецію до певної страви. Наприклад - чорну папуасскую сіль - далеку родичку нашої чорної солі дорогі ресторани пропонують у вигляді приправи до екзотичних страв. Сучасна технологія її виробництва не сильно відрізняється від тієї, яку описував ще Миклухо - Маклай під час своєї зустрічі з аборигенами. Збирається викинута на берег деревина, просочена морською водою. Спалюється, а зола і є та сама делікатесна чорна сіль.


Знаменита сіль «Квітка моря» - Флер-де-сеп вважається однією з найкращих і дорогих різновидів солі. Її використовують у приготуванні салатів із свіжих овочів, гриля, риби в кращих ресторанах світу, саме з додаванням цієї солі воліють створювати свої кулінарні шедеври кращі шеф-кухарі. Проводиться Флер-де-сеп тільки в Бретані, виробництво дуже дороге - з сорока кілограмів грубої неочищеної солі виходить всього лише півкілограма делікатесної Флер-де-сеп.


Ще більш незвичайна сіль Fume de sel, яку отримують шляхом холодного копчення над деревиною бочок з-під вина Шардоне. Сіль має дуже ніжний димчастий аромат з ледь вловимими нотками вина Шардоне. Додається в салати і до тушкованим овочам.


У «високій» кулінарії дуже популярні філіппінські солі Ілокано Азін і Сугпо Азін. Перша проводиться лише в провінції Пангасінан, відрізняється свіжим, чистим ароматом, здатна посилити смак будь-якого продукту. У другій «філіппінки» виражений креветочний смак, тому вона ідеально підходить для приготування морепродуктів.


делікатеси з шоколаду додають вінтажну сіль Мерло. Рожево - пурпуровий колір і аромат вина Мерло роблять сіль популярною в авторській кулінарії знаменитих майстрів кулінарного мистецтва.Кіпрська лаврова сіль має текстуру пластівців і димчастий колір, який їй надає домішка активованого вугілля. Ідеально підходить до морської риби з білим м'ясом.Сіль Чилі-верде неодмінний атрибут мексиканської кухні. Має гостро - пряний аромат зеленого перчика чилі. Застосування тим не менш знаходить широке, її додають навіть у шоколадні десерти.Австралійська сіль басейну річки Мюррей - Дарлінг відрізняється дуже делікатним смаком і практично миттєво розчиняється.
Гавайська рожева морська сіль «Алаэа» вважається універсальною сіллю, підходить до всіх страв і десертів. Рожевий колір їй додають оксиди заліза, що містяться в рожевій вулканічної глини з якою сіль змішують. Сіль дуже тверда і довго розчиняється.


Це далеко не повний список екзотичних і делікатесних солей, відомих людині і знайшли застосування і в кулінарії, і в медицині, і в СПА-салонах.