Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно подати сир?
Приємно провести теплий літній вечір у колі друзів за пляшкою гарного вина, легкими закусками, серед яких гідне місце займе смачний, злегка гострий і пряний сир. Як правильно його подати?


Не слід робити упор на кількість сортів сиру, краще звернути увагу на його якість. Оптимальним, класичним варіантом вважається шість сортів сиру, що відрізняються за смаком, від дуже гострого до нейтрального.

Для того, щоб сир краще проявив свій смак і аромат, її певний час витримують при кімнатній температурі. За годину до приходу гостей тарілку з сиром можна виставляти на стіл.

До сиру доречними будуть фрукти, особливо яблука, груші, виноград, а також крекери, горішки, хрусткі багети. Сир з фруктами в багатьох країнах часто подають на десерт. До блакитних сирів підійде виноград, м'яким - груша, ананас і вишня складуть компанію твердих сирів.

Сир викладають на плоскій тарілці. Знизу кладуть м'який сир з тонким ніжним смаком, потім за годинниковою стрілкою викладають інші сорти по наростанню гострого смаку. Між групами сортів сиру роблять проміжки, щоб не змішалися їх смак і аромат.

Самим свіжим смаком володіють білі сири з овечого і козячого молока. Виражений смак - це смак сиру брі або камамбер. Майже всі тверді і блакитні сири належать до гострих.