Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як самостійно зробити кефір для дитячого харчування?
Це питання дуже актуальне для тих мам, у яких є діти грудного віку. Всі знають, що діткам просто необхідний кефір, але іноді дитяче харчування не по кишені, а звичайним магазинним кефіром дитини такого віку не нагодуєш. Що ж робити в цьому випадку? Виручить кефір власного приготування, але для такого кефіру молоко повинно бути відмінної якості, тобто домашнім.

Кефір для дитячого харчування

Перший спосіб:
Кефір можна робити прямо в пляшечці для дитячого харчування.
Для цього потрібно взяти 200 мл хорошого молока, закип'ятити і остудити до кімнатної температури. Після того як молоко охолоне додати в нього столову ложку 2,5% кефіру. Через 12 годин кефір буде готовий. Але після цього його необхідно поставити в холодильник для закінчення процесу бродіння.

Другий спосіб:
На 1 літр теплого молока (будь-якого) додати 1 ампулу біфідумбактерину (можна придбати в аптеці) і залишити на ніч (приблизно 12 годин). Вранці кефір обов'язково прибрати в холодильник.

Третій спосіб:
Взяти 3 літри молока і довести його до кипіння, але не кип'ятити. Ввести в молоко 1 літр кефіру (спочатку магазинного, а потім можна і свого). Поставити на ніч у тепле місце, а в зимовий час можна біля батареї. Ранок кефір готовий. Обов'язково поставити в холодильник!