Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Де у кулінарії застосовується шипшина?
Шипшина вважається диким «батьком» окультуреного троянди. У кулінарії його цінують не тільки за приголомшливий смак, який він надає стравам, але і вітаміни, що містяться в його складі. Особливо багата шипшина на вітамін С.

Плоди шипшини мають овальну форму і пофарбовані в оранжеві та червоні тони. З них прийнято готувати сиропи, соки, а також різноманітні вина і наливки. Крім того, шипшина широко використовується при виготовленні мармеладу і повидла, з нього роблять цукати і смокву, застосовують в якості начинки для солодких пирогів. Широко відомий чай, заварений з шипшиною.

Крім того, на основі шипшини можна робити відвар, який потім додається до кисіль і компот. Наприклад, у Швеції з плодів шипшини навіть варять особливий суп - nyponsoppa - солодкий суп. А в Словенії приблизно з половини двадцятого століття з'явився дуже популярний солодкий газований напій, приготований на основі ягід шипшини - Cockta. А ще, на згущеному водному екстракті плодів шипшини готується желчегонная настоянка - холосас.