Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як додавати сіль за смаком»?
Про те, що сіль не дуже корисна приправа ні для кого не секрет, але все ж додається вона практично в кожну страву. В одних рецептах вказано точну кількість, в інших рекомендовано додавати сіль за смаком. Що це значить, коли і як додавати сіль і коли пробувати блюдо?

Скільки господинь, стільки і смаків, тому точні пропорції солі в домашній кулінарії досить умовні. Те, що однієї господині здається в міру солоним, в інший буде вважатися пересолом, а кому-то страва може здатися зовсім прісним. Визначитися з точною кількістю солі в кожному випадку крім власного смаку допомагає досвід і інтуїція.


Досвід приходить з часом, і якщо його поки немає, скористайтеся деякими порадами. Більшість страв, як простих, так і складних, солиться, як правило, в кінці приготування. Це дозволяє визначити потрібну кількість солі практично без помилок, так як консистенція і обсяг майже готового страви не змінюються. На початку приготування підсолюють воду для варіння макаронних виробів, пельменів, вареників та інших виробів з тіста і рибні супи або юшку. Тут діє інше правило - вода підсолювати і приправляється спеціями до того, як у неї буде закладатися основний продукт. Всі бобові - квасоля, горох, нут солять після повної готовності, коли страва остаточно готове.


Соуси, які будуть подаватися до відвареної риби або м'яса солять трохи більше, ніж потрібно. Начинка для пиріжків і кулеб'як за кількістю солі - виключення з правил. Тут як раз потрібен пересіл, солі треба взяти приблизно у два рази більше проти звичайного кількості. Тісто як правило не має добре вираженого смаку, і щоб пиріжки, особливо пісні, мали гарний смак, начинку потрібно зробити трохи пересоленим.


Знімати пробу на сіль це теж не проста справа і в ньому є деякі правила. Для зняття проби краще мати не металеву, а дерев'яну ложку. Спочатку суп, соус, бульйон або інше рідке блюдо добре перемішується і тільки потім набирається в ложку. Жирний верхній шар обов'язково відсувається, жири володіють здатністю пом'якшувати смак, і може здатися, що страва не досолено. Гарячу їжу на сіль не пробують, вмісту ложки потрібно дати охолонути. Додавати сіль у разі необхідності потрібно поступово, в два - три прийоми, кожен раз куштуючи їжу після підсолювання. Так само пробують на сіль м'ясні або овочеві страви.