Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » В які страви додається чабер?
Чабер має сильний пряний аромат, трохи з гіркуватістю. У кулінарії застосовуються чабер у свіжому вигляді (його листя), і в сушеному вигляді (у перетертому в порошок). Ось в які страви можна додавати цю запашну траву.


Якщо у страву додається не висушене листя, а свіжі, то їх просто миють і додають цілком. Якщо ж листя чаберу (свіжі) сильно подрібнити і додати в блюдо, то воно вийде гірким на смак.

Чабер ідеально поєднується зі стравами з квасолі, з бобових. Підходить ця трава і для додання пікантного аромату грибних страв. Цю траву в будь-якому вигляді можна додавати до смаженої риби, до відварної риби, до тушкованої риби, рибного супу.

Чабер додають при засолюванні помідорів, годиться ця трава (і стебла і листя) для засолювання огірків і грибів, капусти.
Дуже смачний домашній маринований перець з чабером.

Якщо чабер додається в суп, то необхідно пам'ятати, що довго варити цю траву не варто. При тривалій тепловій обробці чабер починає сильно гірчити.

А в салати додаються тільки самі молоді листочки (у верхівці рослини), нижні і більш старі листя так само дають салатів гіркоту.

З цією травою рекомендується маринувати і солити в домашніх умовах оселедець. Чабер надає оселедця пряний смак.