Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Касія - це пряність, прозвана «фальшивої корицею». Отримують її з кори коричника китайського, вічнозеленого дерева до п'ятнадцяти метрів заввишки.Вирощують коричник китайський в Китаї, Індонезії та у В'єтнамі тільки як культурна рослина, у дикому вигляді коричник китайський не зустрічається. Збирають кору з дерев не молодше семи років. У цьому віці кора дерев стає м'якше, більш податливою і легше збирати. Для того, щоб дерево менше травмувати, а збирачам полегшити роботу, збір кори проводять в сезон дощів. Зовнішню частину кори знімають, але не дуже ретельно, і поверхня виглядає нерівною і грубої. Внутрішню частину розрізають на невеликі смужки від кількох міліметрів до трьох сантиметрів і висушують. У процесі висихання кора набуває червонувато - коричневий колір і трохи вигинається. В трубочки її не скручують, вона залишається невеликими шматочками з нерівними краями і поверхнею.


Касія була першим видом кориці, яка потрапила в Європу, з цейлонської корицею європейці познайомилися значно пізніше. Але тим не менш саме їй віддали перевагу. Китайська кориця в європейських країнах не дуже популярна, але іноді вона зустрічається під назвою «кориця». Із - за дешевизни касія майже повністю витіснила цейлонскую корицю з американського ринку - американці виявилися не настільки педантичні і зволіли більш дешевий продукт з Китаю. Тим більше що найкращі сорти касії ні в чому не поступаються цієї кориці, а іноді з ароматичних і смакових якостей і перевершують її.


У касії трохи солодкуватий смак, злегка в'язкий, терпкий і одночасно трохи пекучий. Вона входить до складу класичної китайської пряної суміші «порошок п'яти ароматів» разом з гвоздикою, насінням фенхеля, сычуаньским перцем і бадьяном. Як самостійна спеція в китайській кухні касія додається до смаженої свинини.