Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » У чому різниця між білим цибулею і жовтим ріпчастою цибулею?
Іноді в магазині поруч із золотистими головками цибулі можна побачити прозоро-білі, трохи більш великі головки білого лука. В чому ж між ними різниця? Адже за зовнішнім виглядом вони лише трохи відрізняються кольором.


Строго кажучи, до репчатому луку ставиться дуже багато видів - і іспанська цибулю, і ялтинський цибулю і в тому числі - білий цибулю. Тобто, білий лук також є ріпчастою. Однак, у нас звикли розуміти під словом «цибуля» лише одну його найбільш популярну різновид - жовтий лук. У жовтого ріпчастої цибулі середні розміри цибулини, він їдкий на смак, має тонку шкірку жовтувато-коричневого кольору. У жовтому луці багато фітонцидів, які знищують більшість мікробів, а також вітаміни С, групи В і А. Зберігається жовтий лук в темно місці протягом декількох місяців, але у продажу доступний постійно. Ця різновид цибулі вважається самою гострою, але після приготування страви гострота його зникає, а залишається лише аромат.

Білий цибуля не такий популярний, як його жовтий побратим. Найбільше його використовують в Іспанії і містах Латинської Америки. Його цибулина теж вважається середнього розміру, але побільше, ніж у жовтої цибулі. Виходячи з назви зрозуміло, що його шкірка має білий колір і схожа на папір. У білого лука немає великої гостроти, зате він більш ароматний, ніж жовтий ріпчасту цибулю. Вважається, що білий лук має солодкий смак з усіх різновидів ріпчастої цибулі. У білому луці багато солей заліза, тому його їдять при анемії, в цибулинах його також міститься багато вітамінів, ефірні олії, цукор і мінеральні солі. Білий цибулю вважається салатним цибулею, тому його найчастіше використовують у сирому вигляді, додаючи в страви. Зберігається білий цибулю набагато менше, ніж жовтий і тільки в добре провітрюваному і сухому приміщенні.