Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як приготувати паленку?
стандартне алкогольне меню входять, як правило, горілка, вино та шампанське. Але існує безліч інших незвичайних напоїв, які дуже незвичайні і оригінальні на смак. На Русі, особливо серед гусаров, великою популярністю користувалася паленка. Готували її з суміші вина, міцного алкоголю, свіжих і сухих фруктів, спецій і цукру.


Робиться це так. У глибоку вогнетривку посуд кладемо шматочки фруктів, родзинки, фініки, апельсинові скоринки, гвоздику, шматочки кориці. Зверху кладемо часту залізну решітку, на неї - шматочки цукру (за смаком). Просочуємо цукор 300 мл рому (можна змішати його з горілкою чи коньяком) і запалюємо його. Палена карамель повинна стекти на фрукти, бажано, щоб цукор розчинився весь. Заливаємо фрукти підігрітим вином і залишаємо ненадовго настоятися. П'ють паленку у гарячому вигляді, розливаючи по келихах і розкладаючи в них фрукти.

Цей напій зазвичай готують в особливо урочистих випадках, у присутності гостей та подають після вечері. Під час горіння паленки можна загасити світло, що додасть урочистий настрій вечора.