Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Каша не тільки проста і смачна їжа, але і найголовніше - корисна. Будь-яка каша це джерело клітковини, яка допомагає виводити шлаки з організму, тому каші їсти треба. Звичайно, все добре в міру і захоплюватися кашами не варто, навіть якщо вони і дуже корисні, харчування повинне бути різноманітним і збалансованим.
І медики, і дієтологи самої корисної серед каш вважають гречку. Гречана крупа тримає перше місце серед усіх злаків за вмістом вітамінів групи В, які відповідають за хороший стан волосся, нігтів і шкіри. Мікроелементів, рослинних білків, вітамінів в гречці теж чимало, таким збалансованим набором корисних речовин не може похвалитися жодна крупа. Залізо, калій, кальцій, магній - перераховувати всі корисності можна довго. В гречці міститься велика кількість рутина, який зміцнює стінки кровоносних судин, надає лікувальну дію на судини і тому гречана каша особливо корисна при варикозному розширенні вен і серцево - судинних захворюваннях.


Друге місце дієтологи поділили між вівсянкою і ячної кашею. Вівсяна каша це кращий засіб позбавлення від судинних бляшок і зниження рівня холестерину в крові. Вівсянка рекомендується при захворюваннях печінки, атеросклерозі та інших недугах. Але саме головне достоїнство вівсянки - вона здатна очищати організм від всякого сміття - токсинів і шлаків. Причому, як вона приготовлена, не має значення - і на молоці, і на воді каша однаково корисна. Ячна каша з біологічної цінності ненабагато відстає від гречки. З давніх пір вважалося, що ячна каша і сили додає, і розум до ладу приводить.


І на третьому місці - рис. Вітаміни групи В, вітамін Е, мікроелементи, вітаміни - рісу є чим похвалитися і рисова каша дуже корисна для організму. Але користь рису багато в чому залежить від способу обробки зерен. Найкориснішим вважається коричневий рис, з якого зчищається тільки неїстівна груба луска, а отрубная оболонка, де і знаходиться більшість корисних речовин, залишається. За коричневим рисом йде дліннозерновой рис, а от користі від круглого рису не так багато - в круглих рисових зернятках великий вміст крохмалю.


Хоча пшонка і не увійшла в першу трійку, але користь організму вона приносить чималу. Пшоняна каша це джерело заліза, без якого неможливе нормальне кровообіг, вона постачає фтор, магній, марганець, кремній - всі ті необхідні речовини, які зміцнюють наш організм.


Манна каша не настільки корисна, але в дитячому харчуванні вона незамінна. У порівнянні з іншими крупами в ній менше вітамінів, але за рахунок того, що вона швидко вариться, корисні речовини не руйнуються. Манка не містить клітковини, легко перетравлюється і дуже корисна при захворюваннях шлунково - кишкового тракту, коли інші каші виключаються.


Звичайно, прислухатися до висновків експертів і дієтологів слід, але це не означає, що потрібно віддавати перевагу якійсь одній каші. Всі вони корисні, але кожна по своєму. Наприклад, дуже корисна гречка не володіє тими властивостями, як манна каша або пшонка. Так що ділити каші на корисні і не дуже не стоїть, і чим різноманітніше харчування - тим краще.