Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Де у кулінарії застосовується вербена?
Різновидів вербени існує велика кількість, більш ніж двісті найменувань, проте в кулінарних цілях можна використовувати лише кілька видів. Приміром, вербена лікарська вважається не стільки кулінарної, скільки лікарською травою, оскільки з її допомогою листочків створюється заспокійливий відвар.


Інша різновид вербени - лимонна вербена є прекрасним ароматизатором для більшості кулінарних страв. В цій якості використовуються листочки, квітки і молоденькі пагони вербени, які слабо пахнуть лимоном. Лимонну вербену люблять застосовувати в желе і в джемах. Коріння лимонної вербени використовуються для маринування та соління огірків, оскільки вони надають їм приємний аромат. Приміром, французи взагалі застосовують вербену при виготовленні виноградного бренді, правда крім лимонної вербени до складу алкогольного напою входить ще кілька різновидів трав. Правда, на основі цього виноградного бренді створюється трохи інший напій - вербеновый лікер, який може бути жовтим і зеленим.

А листочки іншого різновиду вербени - вербени пахучої, частіше можна зустріти на американському континенті, з цієї причини її іноді називають «мексиканської материнкою», тому що її аромат схожий на аромат материнки.