Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Скільки варяться за часом восьминоги, кальмари, каракатиці, мідії?
Наявні на прилавках магазинів різні морепродукти вражають своєю різноманітністю: у діапазон їстівних потрапляють не тільки кальмари і восьминоги, але також і каракатиці. Особливим багатством відзначаються представники ракоподібних: сюди потрапляють не тільки лангусти і краби, але і вельми екзотичні для наших країв омари. Але всі ці морепродукти володіють деякими властивостями, які необхідно враховувати при їх приготуванні.


Восьминоги
Загальним правилом для приготування восьминогів є необхідність їх теплової обробки протягом від 20 до 25 хвилин.
У разі якщо восьминогів варять у власному соку - то вода доливається до отримання потрібної м'якості. При цьому особливістю відварювання восьминогів є придбання їх м'ясом жорсткості після півгодинної варіння, а потім, після проварювання протягом однієї години м'ясо восьминога набуває м'якість. Перед початком теплової обробки восьминогів необхідно видалити очі, «дзьоб», а також вміст голови. Відварюють восьминогів на середньому вогні з додаванням солі і необхідних спецій.

Кальмари
Після того, як кальмари були вами розморожені, необхідно покласти їх у доведену до кипіння підсолену воду і варити не більше 7 хвилин.

Як вибирати кальмарів.
Головне правило, яке необхідно враховувати, вибираючи кальмарів, це те, що у них не повинно бути повторних заморозок. Якщо у вас з'явилася підозра, що кальмари раніше вже були розморожені, а потім їх заморозили знову - брати таких кальмарів не потрібно, вони будуть мати гіркуватий смак. Певною ознакою, що кальмари вже раніше размораживались, є зліплені між собою тушки кальмара. Крім того, необхідно звертати увагу на колір м'яса кальмара. Обов'язковою умовою придатності кальмарів в їжі є білий колір їх м'яса, шкірка при цьому може мати будь-який колір.

Каракатиця
Каракатиця відварюється протягом 30 хвилин.

При приготуванні каракатиць треба врахувати те, що її приготування вимагає досить тривалого часу. Найкраще каракатицю опускати в закипающую воду, після чого доводити її до кипіння і зменшити вогонь до середнього. До каракатице додається сіль і відповідні спеції.

Мідії
Мідії продаються в свіжому або замороженому вигляді. Тривалість теплової обробки свіжих мідій становить від 7 до 10 хвилин. Якщо заморожені мідії, то їх потрібно варити від 5 до 7 хвилин.

Морський коктейль
Морський коктейль являє собою набір, що складається з різних морепродуктів.
Для приготування морського коктейлю його прямо в замороженому вигляді кладуть у киплячу воду, доводять знову до кипіння і варять протягом часу не менше 20 хвилин.