Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Скільки варяться за часом лангусти, омари, креветки, краби?
Морські продукти за своїм складом є поживними і дуже корисними, що служить причиною використання їх у різних видах дієт. У ракоподібних м'ясо відрізняється високою білкової цінністю, а також багатим вмістом фосфору, заліза, кальцію, вітамінів групи В і РР.


М'ясо креветок і крабів має дуже цінними властивостями щодо зниження небезпеки утворення тромбів у судинах кровоносної системи. Також дуже корисно вживання їх м'яса у випадках малокрів'я.

Лангусти
Готуються цілком, при цьому їх необхідно класти в закипілу воду, а потім знову доводять до кипіння. У процесі варіння додається сіль і необхідні спеції. Про готовність лангустів говорить червоний колір їх передньої частини тулуба в панцирі. Хорошою альтернативою варіння лангустів у воді є їх приготування у вині, змішаним з водою в рівних пропорціях. Термін приготування лангустів при цьому не змінюється.
Відварюють протягом часу від 15 до 20 хвилин.

Омари
Омарів кладуть у закипілу воду, після чого доводять до кипіння, а потім вогонь зменшують. В такому стані омарів варять протягом часу від 10 до 15 хвилин, обов'язково накривши їх кришкою. Про готовність омарів говорить їх насичений червоний колір.

Креветки
Купуються в магазинах креветки раніше вже проходили теплову обробку, а просто кажучи, вже були зварені, після чого їх заморозили. У таких креветок відмінною рисою є рожевий колір, і варити їх треба не більше 5 хвилин.

Креветки, які раніше не піддавалися тепловій обробці, відрізняються червоним кольором. Для приготування таких креветок, зокрема королівських креветок, потрібно варити їх протягом 10 хвилин.

Креветки відрізняються вмістом у своєму м'ясі протеїну і кальцію, але при цьому ставляться до малокалорійним продуктів. У той же час, м'ясо креветок містить велику кількість холестерину. Продаються зараз в магазинах креветки зазвичай є варено-мороженими, у зв'язку з чим тривала теплова обробка для них протипоказана. Якщо креветки переварити, то вони втрачають свою соковитість і смак і набувають неприємно гумові смакові властивості. Якщо використовувати для приготування креветок мікрохвильову піч з додаванням невеликої кількості води, то тоді м'ясо креветок виходить приготованим у власному соку.

Краби
Для приготування крабів потрібно варити їх протягом від 10 до 20 хвилин.
Важливою умовою при приготуванні крабів є необхідність варити живих крабів до повної готовності, в іншому випадку існує велика ймовірність отруїтися. Про те, що краби зварені, говорить їх насичений червоний колір. Але при варінні слід дотримуватися обережності: якщо краби будуть переварені, то вони стануть на смак «гумовими» і втратять всю свою привабливість. Після виймання крабів з води їх потрібно укладати спинкою вниз, щоб уникнути витікання соку. У такому положенні їх тримати до охолодження.