Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Чим цікаво черепашачі м'ясо і кролятина в кулінарії?
М'ясо черепахи по смаку дуже схоже на жаб'ячі лапки. Однак, не всі різновиди черепах придатні для використання в кулінарії, простіше кажучи - не всі їстівні, а деякі різновиди черепах навіть близькі до повного зникнення.


Чим же цікаво черепашачі м'ясо в кулінарному плані?

На сьогоднішній момент в їжі використовується близько десяти різновидів черепах, з них можна є шість видів прісноводних і чотири різновиди морських черепах. Черепашачі м'ясо, розташоване на плавниках має темний колір, а на животі та спині - більш світлий. М'ясо черепахи можна смажити або варити, разом з травами, овочами і спеціями. Крім того, з м'яса черепах виготовляють навіть стейки.

У вісімнадцятому сторіччі англійці дуже пристрастилися до знаменитого черепашьему супу, який виготовляється з м'яса черепахи. Точніше, суп виготовлявся з речовини черепахи, яке розташовувалося під панциром, і було схоже на желе. Зараз черепашачий суп навіть навчилися підробляти, використовуючи замість черепахи телячу голову та кістки, причому за смаком такий фальшивий суп мало відрізняється від справжнього. Європейці вважають м'ясо черепахи делікатесом, однак для багатьох народностей в Африці і Азії - черепаха є звичною стравою.

Тепер поговоримо про м'ясо кролика, чим же цікава кролятина, в першу чергу в кулінарному плані?

М'ясо кролика вважається дієтичним м'ясом, оскільки воно містить мало холестерину, зате в ньому є велика кількість білка. Для того, щоб отримати смачну страву потрібно правильно вибирати кролика.

Основним принципом для вибору свіжою і придатною у їжу тушки кролика є, те, що у молоденького кролика має бути рожево-біла тушка, на дотик досить пружна і важити тушка кролика має не більше одного кілограма. Якщо тушка важить більше, то прожувати її буде досить складно. Однак, кроляче м'ясо доступно не тільки тому, що кроликів розводять на численних фермах, оскільки на них ведеться полювання, на якій видобувається м'ясо диких кроликів.

існує Багато страв, в яких використовується кролятина. М'ясо кролика можна смажити, тушкувати, варити, робити паштет і рагу. Однак, перед тим як братися за виготовлення страви, кролятину потрібно вимочити в холодній воді близько шести - восьми годин, причому воду потрібно час від часу міняти. Задню частину тушки кролика краще залишити для обсмажування, а передню або відварити або протушкувати, можна виготовити плов або рагу. Кролятину допускається запікати цілою тушкою, обворачивая її фольгою. З кролячого фаршу виготовляють котлети.