Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
М'ясо оленя, на смак дуже приємна і нагадує найбільше яловичину. Взагалі, на оленів полювали з дуже давніх пір в основному народи Півночі. На сьогоднішній момент олені є прирученими тваринами, тому полюють на них надзвичайно рідко, тим паче, що багато різновиди оленів зараз знаходяться під захистом Червоної книги.


Дорослий олень може досягати за вагою сто п'ятдесят - триста кілограм, причому його туша обробляється майже за тими ж правилами, що і яловичина. Найбільш цінною частиною в олені вважається його вирізка. Перед тим, як використовувати в їжу оленину її слід вимочити в маринаді, що складається з вина, спецій і трав. Взагалі, оленина - це м'ясо, яке краще гасити, оскільки в смаженому вигляді є велика ймовірність отримати занадто сухе м'ясо. У м'ясі оленя жиру майже немає, тому якщо раптом хто-то хоче приготувати його на грилі, то зверху обов'язково потрібно поливати жиром або маслом.

Досить тонким смаком володіє мову оленя і його кістковий мозок. Для приготування оленячого мови його спочатку потрібно проварити в гарячій воді з додаванням спецій, після чого його на хвилин п'ять відправляють охолоджувати в холодну воду, після чого з мови здирається шкіра. Кістковий мозок оленя посипається сіллю і підходить в якості приправи для вареної оленини.