Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Чим цікава для кулінарії ікра молюсків?
Досить цікаво було дізнатися, що виявляється, метати ікру може не тільки риба або жаба, але навіть молюски. Найціннішою для кулінарії вважається ікра каракатиці і виноградної равлики.


Виноградні равлики метають ікру всього два рази за рік. За один раз виноградна равлик «зносить» всього кілька ікринок, які важать в сумі три грами - це приблизно розмір однієї десертної ложки. Зовні ікра виноградної равлики має молочно-білим кольором та розміром вони трохи перевищують ікринки лосося. За смаком ікра виноградної равлики дуже схожа на смак чорної ікри.

Цікаво, що їсти ікру равликів стали не так давно, кілька десятиліть тому. Сталося це в 1987 році, завдяки французькому кулінару Жан-П'єру Фаранку. Цей кулінар придумав ідею улиточной ферми і втілив її в життя. В результаті його ферма з равликами виробляє декілька сотень кілограм ікри виноградних равликів в рік. Ну, цілком природно, що ціна такої ікри досить значна.

Що ж стосується ікри каракатиць, в сирому і свіжому вигляді вона схожа на тоненькі пластинки, що мають круглу форму, яка утворює кульку схожий на яйце, не дуже приємний по запаху. Таку ікру дуже складно обробляти, оскільки її спочатку потрібно замаринувати, а потім прокип'ятити кілька разів, щоб запах пішов. В результаті такої обробки ікри каракатиці запах пропадає, але кулька ікринки розшаровується на пластиночки.