Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Хто придумав бульйонні кубики?
Бульйонні кубики настільки міцно увійшли в наше життя, що ми сприймаємо їх як належне. Вони часто виручають нас, коли потрібно приготувати швидко і без зайвих клопотів. Але цікаво, кому ми зобов'язані настільки корисним винаходом?


Можливо одним із прототипів нинішніх бульйонних кубиків став з'явився ще на початку XIX століття м'ясний порошок, створений французькими військовими. Він складався з м'яса, маїсового борошна і солі. Суміш доводили до кашоподібного стану, після чого висушували у вигляді тонких пластин, з яких потім робили порошок.

Але грунтовно за справу взявся вже швейцарець Юліус Міхаель Йоханнес Маггі. В спадок від батька йому дісталася млин. Закупивши додатково обладнання для сушіння бобових і овочів він зайнявся виробництвом овочевої борошна. Таким чином з'явилися перші швидкорозчинні супи. Це відбулося в 1882 році. А вже роком пізніше, в 1883 році, він знайшов спосіб, як зберегти такий бульйон в пресованому вигляді, у формі звичного нам кубика.

Юліус Маггі провів грандіозну компанію з популяризації нового продукту. В хід йшли не тільки глянцеві плакати та афіші, але так само безкоштовна роздача упаковок перехожим і пересувні лотки на вулицях, пропонували кожному абсолютно безкоштовно скуштувати чудо-кубик.